Orchideje2

Orchideje stále stoupají v oblibě. Nové odrůdy jsou méně náročné, ale neméně okouzlující

Jednou z nejoblíbenějších pokojových rostlin je zaručeně orchidej. Získá si i vás pro svůj půvabný vzhled a exotický styl, jemnost květů vás uchvátí na první pohled. Péče o tuto krásnou květinu je však dost náročná. Víte, jak se o orchidej správně starat? Poradíme vám ty nejužitečnější rady.

V obchodech existuje v dnešní době mnoho nových druhů orchidejí, které jsou o něco méně náročné. Pořiďte si raději odolnější orchidej a vyhněte se všem známým chorobám, které tuto rostlinu mohou napadat.

Mohlo by vás zajímat:  Nejlepší kosmetikou je jídlo. Koučka a autorka bestselleru radí, jak jíst do krásy
Zdroj obrázku: Freepik

Orchidej střevíčníkovec

Tato orchidej je známá tím, že se může pěstovat v květináči se substrátem. Květináč by měl být dobře odvodněný, proto je nejlepší smíchat drcenou borovou kůru spolu s jemným keramzitem, drceným uhlím a jemnými oblázky.

V květináči by měla být dostatečná drenáž na dně nádoby, proto do spodní části květináče umístěte keramzit. Ten může dosahovat až do jedné třetiny výšky květináče.

Chraňte orchidej před sluncem

Květy nových odrůd orchideje jsou často plné květů, které vykvétají jeden po druhém. Díky tomu si můžete užívat květenství této krásné rostliny téměř po celý rok. Aby měl samotný květ i list orchideje krásnou barvu, můžete vyzkoušet tento skvělý tip.

Mohlo by vás zajímat:  Probiotika udržují imunitu v rovnováze. Především na podzim nesmí chybět v jídelníčku
Zdroj obrázku: Freepik

Postavte květináč na místo, kde bude světlo dobře rozptýlené. Pokud je totiž síla slunečních paprsků příliš velká, orchidej má tendenci slábnout a spolu s ní i barva listů a květů. Pokud bude orchidej v jemném denním světle, zachová si i svou krásnou, zdravou a zářivou barvu.

Nezapomeňte na oporu

Orchidej je velmi křehká rostlina, která se může lehce zlomit. Podpořte tenký stonek květiny špejlí nebo malou větví či tyčkou. Díky tomu bude mít vaše orchidej stabilitu a nehrozí jí žádné nebezpečí.

Zdroj: https://www.thespruce.com/orchid-wont-bloom-1315978
Přidat na Seznam.cz