Zavlazovani2

Připravte pokojové rostliny na dovolenou. S několika vychytávkami žíznit nebudou

Přežijí vaše rostliny týdenní dovolenou? Pokud je na to vhodně připravíte, určitě několik dní vydrží, aniž byste je museli zalévat. Stačí vyzkoušet naše metody a triky, se kterými se určitě spokojí i nejnáročnější květina. Jestli se ale i tak bojíte, můžete říct svému sousedovi, aby se vám o květiny postaral.

Květinám umyjte listy a dejte je do chladnější místnosti

Umyjte květinám listy, postříkejte je vodou a všechny rostliny, které normálně stojí na světle, dejte do temnější místnosti, nejlepším místem bude koupelna, protože je v ní nejvyšší vlhkost. Dobře je zalijte a rostliny společně vytvoří takové klima, které pro ně bude nejvhodnější. Voda, která se bude z listů odpařovat, zajistí, že půda v květináčích bude pomaleji vysychat, a květiny tak vydrží bez vody několik dní. Kořenový bal bude navíc jako rezerva.

Mohlo by vás zajímat:  Žluté nebo hnědé listy jsou voláním o pomoc. Pokojovkám chybí zásadní podmínka k životu
Zdroj obrázku: Freepik

Na dno květináče nebo jiné větší nádoby můžete nasypat malé oblázky, keramzit nebo štěrk. Na ně pak položte květináč s otvory, kterými bude voda protékat. Rostliny zalijte pořádně a také vodu nalijte na oblázky. Jestli chcete rostlinám dopřát, můžete je ještě zakrýt průhlednou perforovanou fólií. Tím vytvoříte rostlinám vlhké prostředí jako ve skleníku.

V bytě bude velké teplo, nechte otevřené dveře koupelny

Vzduch, který bude proudit z ventilační mřížky koupelny, příjemně ochladí vzduch, zvlášť pokud budete mít zavřená okna po celou dobu dovolené. Některé rostliny ale nejde přemístit, například břečťan. Pokud máte možnost, hojně je zalijte vodou a půdu v květináči zakryjte fólií. Využít můžete také trik s plastovou lahví.

Mohlo by vás zajímat:  Pravidelné čištění listů rostlinám prospěje. Zároveň jim může dodat důležité živiny
Zdroj obrázku: Freepik

Do jejího víčka udělejte několik otvorů pomocí jehly, lahev naplňte vodou a do půdy ji zasaďte víčkem dolů. Vody tak rostlina bude mít dostatek, poteče postupně do půdy a bez obav budete moci odjet na více než několikadenní dovolenou. Plastové lahve jsou vhodné do větších květináčů, na ty menší budete muset použít menší typ.

Zdroj: https://www.housebeautiful.com/lifestyle/a33563512/how-to-keep-your-plants-alive-while-youre-on-vacation/
Přidat na Seznam.cz