Plant 2877256 1920[1]

Běžně se jim nedaří, ale když se pěstují v temných a tmavých místnostech, ukážou svou krásu

Že rostliny potřebují dostatek světla a slunečních paprsků? Ne všechny. U většiny to samozřejmě platí, ale jsou i takové, u kterých to je spíše naopak. Ne, že by rostly nejlépe v úplné tmě, ale pokud je pěstujeme v tmavších místnostech nebo koutech, vůbec jim to nevadí. A daří se jim stejně, jako ostatním na slunných místech. Pokud doma máte místnost, kam moc světla nesvítí, nemusí být bez flóry. Stačí, když zvolíte některou z těchto květin a bude se jim zde dařit více než dobře. Dané rostliny překvapí svou krásou, celkovou nenáročností a dalšími klady, které jistě poznáte, až je budete doma mít.

Mohlo by vás zajímat:  Vánoční kaktus obsypaný květy můžete mít i vy. Stačí znát jeho chutě

Kalatea

Jednou z rostlin, která nevyžaduje plné světlo, je kalatea. V přírodních podmínkách roste ve stínu tropických lesních stromů. Jedná se o stálezelenou rostlinu, která má krásné, vícebarevné listy s jedinečnými vzory. Nadměrné světlo může způsobit, že tyto okouzlující rostliny vyblednou. Kalatea je také velmi náročná na zalévání, které by mělo být dvakrát do týdne obohaceno o postřik listů. Aby se kalatea vyvíjela dobře, teplota nesmí klesnout pod 10 stupňů.

Zdroj obrázku: Pixabay

Bromélie

Extrémně dekorativní bromélie je tropická rostlina rodiny ananasů, jejíž ostře zakončené listy tvoří vysoký oblouk. Mohou být světle zelené, žluté, růžové, fialové nebo skvrnité. Bromélie nemá ráda nadměrné vystavení slunci, které je může přehřát. Má také ráda vysokou vlhkost, takže by měla být pravidelně zalévána. Nejlepší teplota pro její pěstování je 22–24 stupňů.

Mohlo by vás zajímat:  Při pěstování pokojových rostlin se dopouštíme řady vážných chyb, o kterých ani nevíme

Maranta 

Jedná se o stálezelenou rostlinu, která má krásné listy s dekorativními vzory. Dobře se vyvíjí v pološerých místech, jelikož přebytečné světlo způsobuje, že se její listy kroutí a blednou. Maranta má také ráda teplý a vlhký vzduch, stejně jako vlhkou půdu. Maranta je citlivá na chlad, takže teplota by měla být 20–24 stupňů a neklesnout pod 16 stupňů.

Monstera

Krásnou výzdobou moderních bytů je často monstera, která patří mezi rostliny z tropických zemí. Tento druh nemá rád silné slunce, takže může stát ve středním světle. Monstera roste dobře při teplotě 18–22 stupňů a v zemi nad 13 stupňů. Preferuje mírnou vlhkost, takže je nejlepší ji jednou týdně zalévat. 

Zdroj: https://gardentherapy.ca/indoor-plants/
Přidat na Seznam.cz