Soil Is Rich Minerals Various Nutrients Cultivation

Čedičová mouka vyživí půdu na zahradě i v květináči. Toto netypické hnojivo potěší všechny rostliny

Čedičová mouka je v podstatě pouze hornina rozemletá na prach. Jedná se o přírodní produkt, který je skvělým hnojivem. Zaručí, že rostliny budou krásně růst, hodí se tak pro pěstování okrasných rostlin, ale také na ovoce a zeleninu. Jak ale čedičovou mouku dávkovat a na co si dát pozor?

Je potřeba hlídat, jak moc je půda v zahradě kvalitní

Jestliže máte zahradu, ale nevíte, jak moc je vyživená nebo kvalitní, můžete se poradit s odborníky. Na zahradu je vhodné použít 1,5–3 kg čedičové mouky na 10 metrů čtverečních. Ještě předtím, než vysadíte květiny a rostliny, promíchejte mouku s ornicí. Stejně množství hnojiva můžete aplikovat také předtím, než vysadíte samotný trávník.

Mohlo by vás zajímat:  Proti nepříjemnému pálení žáhy existuje rychlá pomoc. Speciální léky vůbec nebudete potřebovat
Zdroj obrázku: Freepik

Pokud máte na zahradě půdu vhodnou pro zasazení rostlin, můžete použít 2–3 kg čedičové mouky na 100 metrů čtverečních. Čedičovou moukou lze hnojit také už rostoucí rostliny, stačí ji nasypat mezi jednotlivé rostliny a rozhrabat půdu. Pokud budete mouku používat do květináčů, stačí přidat do středně velkého asi jednu lžíci. Nezapomeňte ji promíchat s půdou. Substrát bude vhodný především pro balkonové květiny.

Vybrat si můžete mezi několika baleními

Čedičovou mouku seženete v několika baleních podle toho, kolik budete potřebovat kilogramů. Za 25 kg pytel nezaplatíte žádné velké peníze, ale využijete ho možná na celý svůj pozemek. Zakoupíte ji ve specializovaných zahradnických obchodech.

Mohlo by vás zajímat:  Čisté dlažební kostky jsou vizitkou každého domu. Několik kroků je zbaví mechu i plevele
Zdroj obrázku: Pixabay

Půdu ale samozřejmě můžete vyživit i jiným prostředky, ať už koupenými, nebo domácími. Většině rostlin je navíc jedno, jestli si koupíte organické, nebo umělé hnojivo, protože si z něj vezmou jen to, co skutečně potřebují. Nemusíte se tak obávat, že byste jim živiny nedodali. Je ale rozdíl, jestli jim podáte umělé, nebo organické hnojivo. Pokud využíváte jen umělé, ničíte si půdu na zahradě, protože se nedoplní humus, který rostliny potřebují.

Zdroj: https://www.redbudsoilcompany.com/blogs/the-redbud-blog/what-is-basalt-rock-dust-how-do-i-use-it-in-my-garden
Přidat na Seznam.cz