Round Boxwood Bush Lawn Evergreen Plant Landscape Design

Při zakládání zahrady se vyplatí zvolit rychle rostoucí druhy. Vybírat jde mezi jehličnany i listnáči

Když si pořizujeme pozemek nebo zahradu, chceme, aby se nám brzy před očima objevily krásné rostliny. Pokud máte zahradu bez rostlin a rozhodnete se pro výsadbu, budete na efekt čekat několik let. Sice si můžete koupit rostliny, které okamžitě zaujmou svou velikostí, ale jejich pořízení je velmi nákladné. Proto je lepší koupit rostliny, které rychle rostou.

Jak zařídit zahradu snů

Když začínáme se zahradou, většinou máme představu, jak by měla vypadat. Je důležité rozvržení prostoru tak, aby umístění vyhovovalo rostlinám i vám. Investujte do rostlin, které rychle rostou. Stačí jim jen poskytnout správné podmínky k růstu. Pokud nechcete šetřit a chcete vidět výsledek ihned, můžete koupit již vzrostlé stromy a keře. Obvykle mají již několik let, ale při správné výsadbě vám ještě dlouhá léta budou dělat radost. Je důležité mít na paměti, že rostliny nemusí správně zakořenit. Proto existuje méně riskantní možnost, a to vysadit rostliny, které rostou rychle.

Mohlo by vás zajímat:  Září na zahradě se nese v duchu velkého úklidu
Zdroj obrázku: Freepik

Uspořádání jehličnanů na zahradě

Nejdříve je nutné přizpůsobit počet rostlin velikosti zahrady. Na malou plochu bude stačit jen pár rostlin, které se rozhodně doporučují doplnit několika trvalkami. Trvalky by měly být vysazeny uprostřed, nikoli po stranách. Při výběru rostlin dbejte na rychlost jejich růstu a jejich vzhled. V zahradách se snadno vysazují jehličnaté druhy, především kvůli jejich stále zeleným větvičkám. Jehličnany můžete použít jako živý plot. Doporučuje se vybírat jehličnany, které jsou odolné vůči povětrnostním podmínkám. Mezi nejoblíbenější patří jalovce, borovice, smrky a modříny.

Mohlo by vás zajímat:  Česnekový postřik vyřeší problém se mšicemi efektivně a bez zatížení rostlin

Listnaté stromy

Jehličnany rostou rychle, ale podobné dispozice mají i některé listnaté stromy. Listnaté druhy potěší svými barevnými listy. Mezi oblíbené patří dub, lípa, javor a vrba. Rychle rostoucí jsou také popínavé. Dodají zahradě na zajímavosti. Rychle roste například břečťan.

Zdroj: https://www.rootsplants.co.uk/blogs/features/8-fast-growing-trees-for-your-garden
Přidat na Seznam.cz