Leaves Epipremnum Pureum Plants Indoor Pants Decoration

Epipremnum miluje slunce a vodu. Výhonky s ozdobnými listy mohou dorůst přes 4 metry

Epipremnum je mimořádně populární popínavá rostlina, která zapůsobí hlavně svým zajímavým zbarvením. V našich domovech se objevuje stále častěji a zpříjemňuje interiér. Stává se však, že rostlině se rychle začne zhoršovat stav a začne žloutnout. Věnujte pozornost konkrétním detailům.

Roste velmi rychle

Epipremnum se také cítí skvěle v našich domovech. Rostlina roste po celý rok, a to velmi rychle. Výhonky mohou dokonce dosáhnout až 4,5 metru. Často se pěstuje na speciálních dekorativních podložkách. Mělo by se však pamatovat na to, že epipremnum není samonosná rostlina, proto by se její výhonky měly spíše připojit k podpěrám.

Mohlo by vás zajímat:  Orchidej může i během zimních měsíců vypadat skvostně. Vyzkoušejte rady zkušených květinářů

Interiér dokonale zdobí rostlina s masitými, lesklými listy, která dodává dech zelené svěžesti. Jsou to zmíněné listy, které často způsobují mnoho problémů milovníkům těchto rostlin. Jsou vynikajícím ukazatelem zdraví rostlin a mohou dokonale naznačovat, jestli potřebuje trochu vody nebo slunce. Pokud si všimnete, že epipremnum ve vašem bytě má malé listy ve velkých intervalech od sebe, je to jasné znamení, že rostlina je na příliš tmavém místě.

Zdroj obrázku: Freepik

Správné pěstování

Pro správný vývoj rostliny je zapotřebí světlá poloha se spoustou slunce. Rostlina však nesmí být přímo vystavena slunečním paprskům. Může se také snadno pěstovat na ztmavlém místě, ale poté se zvýšení a úroveň barvy výrazně sníží. Rostlina se vyvíjí nejlépe při pokojové teplotě mezi 20–24 stupni.

Mohlo by vás zajímat:  Pozvěte svůj fíkus na pivo. Rostlina ožije, krásně zezelená a bohatě poroste

Epipremnum by se mělo zalévat pravidelně, ale střídmě. Substrát nesmí úplně vyschnout. Také stojí za to pravidelně, každé 2 nebo 3 dny, postříkat rostlinu vodou, která ovlivní barvu listů. Neopadají ani nezhnědnou. Rostlina by měla být také během období od jara do začátku podzimu systematicky hnojena. Za tímto účelem stojí za to sáhnout po hnojivech pro rostliny s ozdobnými listy nebo pro zelené rostliny.

Zdroj: https://leafy-life.com/how-to-care-for-epipremnum-pothos/
Přidat na Seznam.cz