Close Up Pink Geraniums Pot With White Fence Background

Převislým muškátům se daří na slunci, kvést mohou až do podzimu

Balkon posetý barevnými květy, přes jejichž záplavu není vidět samotné zábradlí? To je sen mnoha zahradnic a není nesplnitelný. Typické obrázky horských chat z rakouských nebo německých Alp naplňují radostí, docílit bohatosti květů lze také v tuzemsku. Muškáty břečťanolisté jsou v našich podmínkách ideální volbou, výtečně se hodí do závěsných nádob i tradičních truhlíků. Jakým způsobem docílit toho, aby krásně rostly a byly chloubou široko daleko?

Kaskádové pelargonie

Mezi laiky se nejčastěji používá název kaskádové pelargonie nebo převislé muškáty. Jedná se o pelargonie břečťanolisté, které se poměrně snadno pěstují. Potřeba je dodržovat jen několik pravidel. Tento typ muškátů totiž nesnese průvan nebo umístění na větru, také se mu nedaří ve stínu a ještě více nesnáší přílišnou vlhkost. Pro svůj dokonalý vzhled a množství květů potřebuje dostatek slunce, úrodný substrát a ochranu před nepříznivým počasím.

Mohlo by vás zajímat:  Jiřiny budou zdobit zahradu až do podzimu. V záři slunce jsou nejkrásnější
Zdroj obrázku: Freepik

Ven až po zmrzlých mužích

V současné době patří pelargonie břečťanolisté mezi nejoblíbenější druhy, které vycházejí z původní pelargonie, která je známá pod názvem Pelargonium peltatum. V prodeji jsou různé hybridy, které se liší barvou květu, tvarem květu nebo tvarem listů. Tyto pelargonie se umisťují do venkovního prostředí až v druhé polovině května po zmrzlých mužích, protože chlad jim nedělá dobře. Kvetou od začátku června, přičemž těší množstvím barev až do pozdního podzimu. Délka výhonu je přibližně jeden metr.

Mohlo by vás zajímat:  Okouzlující stračka připomene zašlou slávu rytířských časů a ozdobí každou slunnou zahradu

Drenáž je nutností

Jak již bylo řečeno, převislé muškáty potřebují ochranu před větrem, dostatek slunce a na živiny bohatý substrát. Ocení pravidelnou zálivku, ale při přemokření jim hnijí kořeny a rostlina je náchylnější k chorobám, drenáž na dně nádob je tak nutností. Pro jejich krásu je třeba každé tři týdny dodávat živiny pomocí vhodných hnojiv. Pelargonie jsou vytrvalé rostliny, na zimu se musí přemístit do prostředí s teplotami okolo 12 stupňů Celsia. Množení je možné pomocí řízků, které se připravují začátkem března.

Zdroj: https://wattersgardencenter.com/how-to-grow-geraniums
Přidat na Seznam.cz