Cooking Pasta Pot Boiling Water Stove Kitchen Italian Pasta Macaroni Various Varieties Very Hot Voda Water Boils Spaghetti Noodles Cooking Italian Pasta

Přeteklý hrnec a špinavá plotýnka už budou minulostí. S pár triky už oběd neuteče

Ať už máte hrnec na plotně s čímkoli, vařit můžete sladké i slané pokrmy, jistě každý zná, že se jen na momentík otočí a pak už jen slyší sykot a vidí, jak mu utíká oběd z hrnce. Děje se to v domácnostech velmi často. Právě tato hrozba nutí lidi před plotnou neustále stát, a tak jim vaření zabraňuje v dělání dalších činností. Úklid sporáku je totiž velmi obtížný, může trvat až několik fází úklidu, než se jej podaří vrátit do původního stavu. Není proto namístě řešit, jakým způsobem vyčistit sporák od přeteklého jídla. Mnohem efektivnější způsob je vyřešit, co ještě můžete udělat pro to, aby vám hrnce vůbec nepřetekly. Že jste snížili plamen a odklopili pokličku? To rozhodně nestačí, můžete udělat mnohem víc!

Mohlo by vás zajímat:  Správně vybrané hnojivo udrží domácí rostliny spokojené, odvděčí se krásnými květy i bujným růstem

Při vaření mléka učiňte tato opatření

Pokud se rozhodnete vařit na plotně mléko, vybrali jste si zrovna surovinu, která lidem z hrnce utíká nejčastěji. Ale to nevadí, rozhodně vám tím nechceme říct, že si musíte vystačit bez vašeho oblíbeného pokrmu v podobě kaše, koprové omáčky, kulajdy, pudinku a dalších. Když už vám začne mléko na plotně syčet, silně pěnit a prskat, málokdy pomůže stáhnout plamen a odklopit pokličku. Jediné, co v této fázi můžete udělat, abyste zvládli zamezit uklízení celé kuchyně od mléka, je posypat mléko v hrnci špetkou soli, která utiší pěnění. Než začnete mléko vařit, je také dobré potřít vnitřní okraj máslem, který zamezí přetečení mléka přes okraj hrnce.

Mohlo by vás zajímat:  Chemická hnojiva vůbec nejsou potřeba. Rostlinám lépe prospějí přírodní prostředky
Zdroj obrázku: Freepik

Další možná opatření

Při vaření brambor je vhodné přidat přímo do vody nejen sůl, ale také polévkovou lžíci másla, která zabrání přetékání vody z hrnce. A kromě toho získáte ještě jeden chuťový bonus v podobě lépe chutnajících brambor, do kterých se máslo dostane. Ať už se snažíte vařit cokoli a chcete zabránit utíkání z hrnce, máme pro vás ještě jeden univerzální tip. Velmi účinné je položit na horní část hrnce vařečku, případně mezi hrnec a pokličku, která propíchá přetékající bublinky dříve, než stihnou přetéct.

Zdroj: https://www.newideafood.com.au/how-to-stop-a-boiling-pot-from-overflowing
Přidat na Seznam.cz