Close Up Picture Sapling Plant Is Growing

Duben je pro zahradu klíčový měsíc. Péči potřebují květiny, záhony i trávník

V dubnu ožívá veškerá příroda. Teplota vzduchu se neustále zvyšuje a kvetou první jarní rostliny. Je to ideální období pro důkladný úklid po zimě a přípravu na nadcházející měsíce. V dubnu se můžete těšit na různé práce na zahradě, která na vás celou zimu čekala. V dnešním článku vám povíme, na co je důležité se zaměřit.

Nádech nové sezóny

S příchodem jara nás zahrada dokáže ohromit svojí velkou škálou barev. Symbolem této sezóny jsou jednoznačně sněženky. Na teplém čerstvém vzduchu se však můžete těšit také na jiné druhy květin. Na jarní procházce určitě spatříte tulipány, sedmikrásky, měsíčky, hyacinty, narcisy a jiné druhy. Zahradní práce v dubnu zahrnují především sázení, šlechtění a přesazování okrasných květin, jakož i přípravu půdy a výsadbu užitkových rostlin v zeleninových záhonech.

Mohlo by vás zajímat:  Šálek čaje si s chutí dají i rostliny. Toto netradiční hnojivo nestojí ani korunu

Co se týká květin, jako první můžete zasít například gladioly. Zaměřit se však můžete také na slunečnice, kukuřičné květiny, mák a růžové keře. Zakořeněné sedmikrásky a macešky v květináčích lze pomalu transplantovat do zahradního terénu. Když skončíme s dekorativními pracemi, musíme se také postarat o užitkové rostliny. Za tímto účelem je třeba půdu náležitě přizpůsobit čištěním, uvolněním a provzdušněním.

Zdroj obrázku: Freepik

Na tyto práce nezapomínejte

Toto však není konec našich povinností. Musíme také vyčistit pozemek od odpadu, který se tam objevil, nafoukaný větrem nebo v důsledku živočišných aktivit. Můžeme pomalu odstranit zimní pokrývky z květin. V dubnu bychom měli pamatovat i na prořezání ovocných stromů a keřů během bezmračných a teplejších dnů. Je to důležité i pro růže, u kterých tato činnost přispěje k jejich lepšímu kvetení.

Mohlo by vás zajímat:  Zalévání zahrady je důležité i po skončení léta

Jen málo lidí si uvědomuje, že duben na zahradě je také čas intenzivní péče o trávník, a nejde jen o jeho čištění shrabáním odpadu. Jeho pozdější vzhled bude záviset na vícestupňovém ošetření, které provádíme pro zlepšení stavu trávníku na jaře. Při péči o trávník nezapomeňte na provzdušňování. Toto ošetření je založeno na vpichu ostrých hrotů do trávníku, díky kterému může vzduch snadno proniknout hluboko do trávníku. A také je velmi důležité připomenout hnojení trávníku.

Zdroj: https://www.sundaygardener.co.uk/what-to-do-in-the-garden-in-april.html
Přidat na Seznam.cz