Rural House Among Trees With Forested Mountains

Přesun z města na venkov je pro mnohé jasnou volbou

Život ve městě má své výhody. I přesto se mnoho mladých lidí a mladých rodin stěhuje na venkov. Chcete vědět, proč se tolik lidí stěhuje do malých měst nebo do vesnice? Důvodů je jistě mnohem více, ale dnes se podíváme na základní pozitiva a negativa, která představuje život na venkově. Možná po dnešku zjistíte, že byste tam chtěli žít také.

Výhody

Obrovskou výhodou je svoboda, mnohem větší prostor k životu a možnost zahrady. Mít vlastní zeleň je skvělé z mnoha důvodů a ve městě se vám to příliš často neštěstí. Městské byty jsou velmi stísněné a musíte žít s mnoha dalšími lidmi v okolích bytech. Soukromí je proto žalostně malé. Na venkově budete mít nekonečné soukromí i svobodu, protože nebudete mít sousedy hned za zdí.

Mohlo by vás zajímat:  Brambory jsou neprávem vystrkovány z jídelníčku. Pro tělo jsou v mnoha ohledech prospěšné

Životní náklady na život na venkově jsou rozhodně nižší. Jídlo v malých městech a vesnicích je mnohem levnější, stejně jako místní hospody. Jestli chcete žít levněji, zdravěji a ve spojení s přírodou, venkov je pro vás ideální místo. Právě příroda sem láká tolik mladých rodin. Chtějí, aby jejich děti vyrůstaly v lesích a na čerstvém vzduchu, který kvůli smogu ve městě nepotkáte.

Long Shot Couple Cuddling Terrace Mansion
Zdroj obrázku: Freepik

Nevýhody

Na vesnici samozřejmě nemáte příliš mnoho pracovních možností, takže budete muset za prací dojíždět. A děti se musí do školy také dostat autobusem nebo autem s rodiči. Dostat se do obchodu může být také náročnější než ve městě. Hlavně v případě, že si najdete dům někde na samotě. Musíte proto počítat s tím, že cesta do knihovny, obchodu nebo k lékaři zabere více času.

Mohlo by vás zajímat:  5 kroků k výběru jídelní židle

Venkov nemusí poskytovat základ pro vaše koníčky nebo kroužky pro děti. Také v tomto ohledu je město jednodušší, ale můžete to snadno vyřešit dojížděním do nejbližšího města. V každém případě je důležité, abyste zhodnotili své priority. Na vsi budete muset pár věcí obětovat, ale získáte toho mnohem více na oplátku. Záleží jen na vašem životním stylu.

Zdroj: https://www.hippo.com/blog/pros-cons-moving-country
Přidat na Seznam.cz