Rural House Among Trees With Forested Mountains

Přesun z města na venkov je pro mnohé jasnou volbou

Život ve městě má své výhody. I přesto se mnoho mladých lidí a mladých rodin stěhuje na venkov. Chcete vědět, proč se tolik lidí stěhuje do malých měst nebo do vesnice? Důvodů je jistě mnohem více, ale dnes se podíváme na základní pozitiva a negativa, která představuje život na venkově. Možná po dnešku zjistíte, že byste tam chtěli žít také.

Výhody

Obrovskou výhodou je svoboda, mnohem větší prostor k životu a možnost zahrady. Mít vlastní zeleň je skvělé z mnoha důvodů a ve městě se vám to příliš často neštěstí. Městské byty jsou velmi stísněné a musíte žít s mnoha dalšími lidmi v okolích bytech. Soukromí je proto žalostně malé. Na venkově budete mít nekonečné soukromí i svobodu, protože nebudete mít sousedy hned za zdí.

Mohlo by vás zajímat:  Staří Egypťané byli vyhlášení léčitelé. Využít k prospěchu dokázali i plesnivý chléb

Životní náklady na život na venkově jsou rozhodně nižší. Jídlo v malých městech a vesnicích je mnohem levnější, stejně jako místní hospody. Jestli chcete žít levněji, zdravěji a ve spojení s přírodou, venkov je pro vás ideální místo. Právě příroda sem láká tolik mladých rodin. Chtějí, aby jejich děti vyrůstaly v lesích a na čerstvém vzduchu, který kvůli smogu ve městě nepotkáte.

Long Shot Couple Cuddling Terrace Mansion
Zdroj obrázku: Freepik

Nevýhody

Na vesnici samozřejmě nemáte příliš mnoho pracovních možností, takže budete muset za prací dojíždět. A děti se musí do školy také dostat autobusem nebo autem s rodiči. Dostat se do obchodu může být také náročnější než ve městě. Hlavně v případě, že si najdete dům někde na samotě. Musíte proto počítat s tím, že cesta do knihovny, obchodu nebo k lékaři zabere více času.

Mohlo by vás zajímat:  Nejznámější přílohu lidé zkazí ještě předtím, než ji začnou vařit. Postup sice není žádná věda, ale tyhle chyby jsou časté

Venkov nemusí poskytovat základ pro vaše koníčky nebo kroužky pro děti. Také v tomto ohledu je město jednodušší, ale můžete to snadno vyřešit dojížděním do nejbližšího města. V každém případě je důležité, abyste zhodnotili své priority. Na vsi budete muset pár věcí obětovat, ale získáte toho mnohem více na oplátku. Záleží jen na vašem životním stylu.

Zdroj: https://www.hippo.com/blog/pros-cons-moving-country
Přidat na Seznam.cz