Cycas

Pokud už vás běžné rostliny nudí, zkuste interiér ozvláštnit opravdu originálními kousky

Originální rostliny můžete vybírat z malých i velkých zástupců. Co se týká velikosti, všechny mají své originální zástupce, kterými je možné ozvláštnit interiér. Vybírat můžete rostliny kvetoucí i nekvetoucí. Záleží jen na vás, jaká kráska vám padne do oka. Ložnice, obývací pokoj, kuchyň i dětský pokoj tak mají možnost získat velmi originální vzhled právě díky zajímavé rostlině. Jaké rostlinky můžete vybírat, aby byly co nejoriginálnější?

Trachyandra tortilis

Zdroj obrázku: Freepik

Nekvetoucí rostlina, která je velmi originální vzhledem svých dlouhých a úzkých listů. Rostlinka je také oblíbenou rostlinou v květináči, kterou dostávají ženy na valentýna. Zakroucené listy totiž na konci připomínají srdíčka. Listy této rostliny mohou vyrůst až do délky jednoho metru. Zelená barva rostliny je voskově lesklá. Tato rostlina je velmi snadná pro péči. Potřebuje rozptýlené světlo, vlhký vzduch a mírnou zálivku. Pokud jí jste schopní vyhovět v těchto podmínkách, ráda ozvláštní interiér.

Mohlo by vás zajímat:  V zimě čekají na pokojové rostliny velké výzvy. Při životě je může udržet správné umístění

Lithops

Zdroj obrázku: Freepik

Této sukulentní rostlině se česky přezdívá také živé kameny. Jedná se o velmi nízké bochánky, které tvoří v poměru s rostlinou obrovské květy. Těchto tvrdých bochánků tmavě hnědé až zašedlé barvy je vedle sebe velké množství. Svým tvarem, umístěním i barvou připomínají hory nebo skály. Většinou se pěstují v kamínkách a vzhledem k tomu, že se jedná o sukulentní rostlinu, je péče o ni velmi jednoduchá. Nebude jí vadit, ani když ji zapomenete zalít.

Cycas revoluta

Tato rostlina je svým vzhledem velmi originální a oblíbená. Někomu může připomínat ananas rostoucí přímo ze země. Svým vzhledem hodně připomíná palmu, ale nenechte se zmást, palma to není. Jedná se o exotickou rostlinu, která rozhodně ozvláštní interiér. Pěstuje se v mělkých a širokých květináčích. Potřebuje suchý a teplý vzduch, velmi spokojená bude i s občasným rosením listů.

Zdroj: https://www.countryliving.com/gardening/g4106/weird-indoor-plants/
Přidat na Seznam.cz