Cernucha1

Kvalitní jídelníček zajistí pevné zdraví do vysokého věku. Zázračné koření prodlouží život

S přibývajícími roky bychom měli víc a víc přemýšlet nad surovinami, které konzumujeme. Metabolismus se s věkem mění a tělo se regeneruje mnohem pomaleji. Proto bychom se měli zamyslet nad tím, co dáváme na svůj talíř. Určité potraviny by v jídelníčku neměly chybět, a proto se na ně podíváme, abyste se mohli těšit pevnému zdraví a cítili se velmi příjemně a pohodlně.

Skořice je koření číslo 1!

Skořice je surovinou číslo jedna pro seniory. Nejlepší bude, když ji umístíte natrvalo na svůj stůl místo slánky. Se solí byste se měli rozloučit a místo ní používejte denně skořici. Špetka skořice dodá chuť kaši, kávě i dalším pokrmům. Zvýraznit může chuť masa i salátů. Skořice pomáhá snižovat hladinu cukru v krvi a má také příznivý vliv na krevní oběh. Při pravidelném užívání může krevní tlak snížit a odstranit hypertenzi, aterosklerózu a rakovinu z vašeho života.

Mohlo by vás zajímat:  Překvapivý trik, který vás zaručeně zbaví otravného hmyzu během venkovního grilování
Zdroj obrázku: Freepik

Černý kmín by neměl chybět v jídelníčku

Černucha setá je také známá jako černý kmín. Jedná se o malá černá semínka s velkou mocí. Po oleji z černého kmínu by měli sáhnout hlavně lidé, kteří bojují s alergiemi a anémií. Černý kmín můžete použít na chlebíčky, těstoviny, brambory, do tvarohu nebo salátů. Toto koření působí blahodárně na imunitní systém, protože má protizánětlivé, antivirové, antibakteriální a protiplísňové vlastnosti. Navíc pomáhá při trávení a tiší trávicí problémy.

Kurkuma je zázračným prostředkem pro dlouhé mládí

Kurkuma je dnes již známým léčivým prostředkem téměř na všechno. Největším benefitem kurkumy jsou její detoxikační vlastnosti. S pokročilým věkem se všechny procesy v těle zpomalují, a proto byste je měli podpořit tímto kořením. Přidat ji můžete do sendvičů, salátů, jídel s rýží a těstovinami. Připravit si můžete také tzv. zlaté mléko, které funguje úžasně při nachlazení. Kurkuma má antibakteriální, antivirové a protizánětlivé účinky, které mohou vyžít lidé každého věku.

Zdroj: https://www.terravista.org/14-spices-and-herbs-to-use-in-meals-for-senior-citizens/
Přidat na Seznam.cz