Beautiful Balcony View

Předměty na balkoně potřebují zajistit před silným větrem

Ať už se nám to líbí, nebo ne, změna klimatu už není za dveřmi. Ve skutečnosti už je nejméně jednou nohou v otevřených dveřích, a tak je potřeba se připravit na extrémní výkyvy počasí, na které naši předkové nebyli zvyklí. Poměrně klidná česká léta tak budou stále častěji zpestřovat silná krupobití, prudké bouřky, ale také vichřice nebo tornáda. Čekají nás také vyprahlé dny a nedostatek podzemní vody, ale to už je jiný příběh. V tomto článku se podíváme na to, jak nejlépe zabezpečit balkon proti prudkému větru.

Mohlo by vás zajímat:  Nakládaný česnek dodá tělu maximum prospěšných látek a překvapí svou příjemnou chutí

Všechno lítá…

Vítr dokáže odnést cokoli, záleží hlavně na tom, jak je silný. Vichřice si poradí i s grilem nebo zahradním nábytkem, s větrem takové intenzity se ale naštěstí často nepotkáte. Obecně platí, že na balkoně by měly být zejména předměty s nízkým těžištěm, které mají lepší stabilitu. Drobnější a lehké předměty je vhodné ukládat do skříně nebo truhly – zahradní truhly jsou ostatně stále populárnější a uložené předměty spolehlivě ochrání před nepřízní počasí.

Zdroj obrázku: Freepik

Před odjezdem na dovolenou

Chystáte-li se na delší čas pryč, z balkonu byste raději měli odnést všechno, co není pevně přidělané. A to včetně květináčů nebo truhlíků. Nemáte-li možnost přestěhovat tyto věci dovnitř do bytu nebo třeba do sklepa, zkuste je alespoň pevně ukotvit, například pomocí elektrikářských stahovacích pásek, které jsou až nečekaně pevné a odolné.

Mohlo by vás zajímat:  Správné vytáhnutí klíštěte sníží riziko přenosu infekce do těla

Pojištění odpovědnosti

Je dobré mít na paměti, že pokud z vašeho balkonu spadne jakýkoli předmět a zraní člověka na ulici nebo třeba poškodí zaparkované auto, odpovědnost za to nesete vy. A na vás také může poškozený vymáhat škodu, která může být i v řádech stovek tisíc v případě zničeného auta nebo milionů u závažné újmy na zdraví s dlouhodobými následky. Majitelé nemovitostí i jejich nájemci by tak měli zvážit, zda se jim nevyplatí sjednat si pojištění, které by krylo také odpovědnost z držení či užívání nemovitosti.

Zdroj: https://blog.lumon.com/ca-en/how-to-protect-your-balcony-or-patio-from-wind
Přidat na Seznam.cz