Prach a bakterie jsou podceňovanými nepřáteli v domácnostech, vyhrát boj vyžaduje úsilí
Většina z nás tráví alespoň polovinu každého dne doma. Proto stojí za to zajistit, aby toto prostředí bylo čisté. Měli bychom se zbavit všeho, co nám může ublížit, zejména prachu, vlhkosti a bakterií.
Na těchto místech se hromadí většina bakterií
Světelné spínače a kliky, dotkneme se jich nejméně desetkrát denně. Proto je musíte jednou týdně důkladně vyčistit. Říká se, že na ovladači je na povrchu obvykle 10krát více bakterií než na toaletním sedadle. Nejlepší je ho vyčistit antibakteriálním sprejem. Výzkum ukazuje, že klávesnice u počítače, kterou pravidelně nečistíte, může obsahovat téměř 10 milionů bakterií. Prach se také udržuje v kobercích a je nutné je vyčistit. Postel by se měla převlékat jednou týdně. Určitě si nepořizujte umělé květiny, na ty se také prach usazuje velmi hodně.
Jak vyhrát boj proti prachu
Prach v domácnosti je většinou zdrojem zdravotních problémů. Může obsahovat roztoče i jiné bakterie. Máte záchvaty kašle nebo máte ucpaný nos, když jste v bytě a když vyjdete, tyto příznaky zmizí? Příčinou je určitě prach. Pokud vysáváte pravidelně, ale příznaky přetrvávají, bude to tím, že částice prachu zůstávají v místnosti i po vyčištění. Pomůže vám, když místnost setřete do mokra.
Co dělat, když je doma dítě
K praní používejte jemné čisticí prostředky, které nezpůsobují alergie ani podráždění. Prací prostředek určený nejen na praní plen a dětského oblečení, ale také na všechny ostatní tkaniny, se kterými dítě přichází do styku, by měl obsahovat přírodní mýdlo.
Použitím takového prostředku snižujeme riziko podráždění dětské pokožky. Abychom ji dodatečně chránili, nesmíme zapomenout používat stejně šetrné hygienické výrobky – pěnu do koupele a šampony. Po umytí dítěte by měla být jeho pokožka pečlivě otřena a poté namazána vhodným prostředkem.