Person 731267 1920

Prach a bakterie jsou podceňovanými nepřáteli v domácnostech, vyhrát boj vyžaduje úsilí

Většina z nás tráví alespoň polovinu každého dne doma. Proto stojí za to zajistit, aby toto prostředí bylo čisté. Měli bychom se zbavit všeho, co nám může ublížit, zejména prachu, vlhkosti a bakterií. 

Na těchto místech se hromadí většina bakterií

 Světelné spínače a kliky, dotkneme se jich nejméně desetkrát denně. Proto je musíte jednou týdně důkladně vyčistit. Říká se, že na ovladači je na povrchu obvykle 10krát více bakterií než na toaletním sedadle. Nejlepší je ho vyčistit antibakteriálním sprejem. Výzkum ukazuje, že klávesnice u počítače, kterou pravidelně nečistíte, může obsahovat téměř 10 milionů bakterií. Prach se také udržuje v kobercích a je nutné je vyčistit. Postel by se měla převlékat jednou týdně. Určitě si nepořizujte umělé květiny, na ty se také prach usazuje velmi hodně.

Mohlo by vás zajímat:  Brokolici můžeme upravit na mnoho způsobů, pro jídelníček je skvělým zpestřením
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jak vyhrát boj proti prachu

Prach v domácnosti je většinou zdrojem zdravotních problémů. Může obsahovat roztoče i jiné bakterie. Máte záchvaty kašle nebo máte ucpaný nos, když jste v bytě a když vyjdete, tyto příznaky zmizí? Příčinou je určitě prach. Pokud vysáváte pravidelně, ale příznaky přetrvávají, bude to tím, že částice prachu zůstávají v místnosti i po vyčištění. Pomůže vám, když místnost setřete do mokra.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

 Co dělat, když je doma dítě

 K praní používejte jemné čisticí prostředky, které nezpůsobují alergie ani podráždění. Prací prostředek určený nejen na praní plen a dětského oblečení, ale také na všechny ostatní tkaniny, se kterými dítě přichází do styku, by měl obsahovat přírodní mýdlo.

Mohlo by vás zajímat:  Šťovíkovou polévku by měl ochutnat každý, kdo bojuje s nachlazením nebo akné

 Použitím takového prostředku snižujeme riziko podráždění dětské pokožky. Abychom ji dodatečně chránili, nesmíme zapomenout používat stejně šetrné hygienické výrobky – pěnu do koupele a šampony.  Po umytí dítěte by měla být jeho pokožka pečlivě otřena a poté namazána vhodným prostředkem.

Přidat na Seznam.cz