Succulent 5578091 1920

Hrnkové rostliny doporučují zahrádkáři tomu kdo, nevěří, že i během zimy lze pěstovat řadu květin

Přijde Vám dům či balkon v zimě ponurý, když v něm nic nekvete? Rostlinky nemusí kvést jen v zimě. Teda možná tak trochu záleží, jak se to vezme. Samozřejmě, že na zahradě Vám rostlinky v zimě nepokvetou. Pokud ale máte krytý balkón, tam už by Vám něco trochu mohlo kvést krásně. A v domě Vám může kvést celá škála těch nejzajímavějších a nejrůznějších rostlin. Vyzkoušet doma můžete třeba jednu z těchto rostlin:

  • různé variace orchidejí
  • africkou fialku
  • azalku
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Řekněme si o těchto rostlinkách něco více

Současně velmi oblíbenou, dokonce jednou z nejoblíbenějších pokojových rostlin je orchidej. Orchidej pochází z tropických deštných lesů, kde roste na liánách, se kterými žije v symbióze. Jde o rostlinu, která má mnoho nejrůznějších barevných i tvarových variací, proto si zaručeně vybere každý. Vzhledem k tomu, že je zvyklá žít na liánách se jedná o rostlinu, která klade velmi malé nároky na péči. Můžete jí pěstovat ve speciálních květináčích na orchideje v kůře, ale pokud máte dům vyzdobený co nejvíce přírodně, zapomeňte na plast. Velmi dobře se pěstuje v květináčích z kokosového vlákna, přichycená na kůže stromu, na větvi, nebo třeba na pěkném kameni.

Mohlo by vás zajímat:  Rostlinu nesmrtelnosti může pěstovat i začátečník, péče o ni je hračka

Pokud ji pěstujete v květináči, jednou týdně se prolévá na několik hodin, nasaje si tolik vody, kolik bude potřebovat a zbytek vylijete. Pokud ji pěstujete jakkoli jinak, postačí jí občasné rosení. Orchideje na Vás rádi počkají, než se vrátíte z dovolené, vydrží bez vody velmi dlouho a rády na Vás počkají. Nemusíte tedy otravovat sousedy, že potřebujete zalívat kytky. Jsou velmi vděčné a postačí jim důkladné prolití jednou za měsíc. Na oplátku se Vám odvděčí obrovskými hrozny květů, které je orchidej schopná mít celoročně. 

Mohlo by vás zajímat:  Orchidej žádné chyby neodpustí. Citlivá je na světlo i správnou dávku vody

Africká fialka je také kytičkou, která rozveselí ponuré zimní dny. Opět se jedná o rostlinku, která na Vašem okně pokvete až na pár dní odpočinku po celý rok. Jejich barevná škála je velmi široká, proto doporučuji projít se do zahradnictví a najít si tu svojí nej. Pozor dejte jen na to, že se jedná o rostlinku náchylnou na chlad a průvan. V takovém případě by mohla nastydnout a odejít. Proto ji musíte umístit na okno, kterým nevětráte, nebo ji při větrání schovávat do závětří.

Mohlo by vás zajímat:  Ke spokojenosti potřebují pokojové rostliny správné místo. Jinak trpí a chřadnou
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Od věci není ani vyzkoušet azalku. Jedná se ale o jednu z těch náročných rostlinek, proto zvažte své pěstitelské schopnosti. Je citlivá na průvan, ale nesnese ani běžnou pokojovou teplotu. Pokud však máte nějakou místnost o 15 ° C, určitě se jí tam bude líbit a krásně pokvete.

Zdroj: Autorský text, Wikipedia
Přidat na Seznam.cz