Exotic Tropical Greens Palm Tree Leaf Jungle Forest Background With Plant Foliage

Obklopte se zelení! Dostatek rostlin i zajímavých dekorací domov zútulní a vnese do něj klid

Zeleň je v domově velmi důležitá, protože vám bude každý den připomínat přírodu. Využít přitom můžete celou paletu zelené, což se v posledních letech také hojně děje. Na živé rostliny byste ale neměli zapomínat, protože vám dodají nejen dotek přírody, ale také spoustu kyslíku a pročistí vzduch, což ocení zejména děti a lidé, kteří trpí na astma.

Buďte vždy blízko k přírodě

Teplé a přírodní barvy jsou pro lidi velmi příjemné. To platí obecně pro všechny, a tedy i pro vás. V posledních letech si to uvědomují i interiéroví designéři, protože se motivy přírody a zeleně objevují čím dál častěji i v jejich práci. Po letech skandinávského stylu a minimalismu nyní přišel čas na trochu života a osobitosti.

Mohlo by vás zajímat:  Vysoký krevní tlak dokáže snížit každodenní jídelníček. Sáhněte po vybrané zelenině nebo dýňových semínkách

Kromě nejrůznějších odstínů zelené je v módě také tyrkysově nebo tmavě modrá, fialová, červená, oranžová nebo odstíny žluté. Lidé se rádi uchylují k teplejším barvám. Je to pochopitelné, protože trávíme doma mnohem více času a je pro nás důležitější než jindy, abychom se cítili skutečně pohodlně. Bez ohledu na měnící trendy byste měli zvolit neutrální podlahu, ke které vždy zařídíte interiér tak, abyste se v něm cítili dobře.

Zdroj obrázku: Freepik

Džungle ve městě

Stále více městských bytů přetéká barvami a živými rostlinami. Příroda má na lidskou duši a mysl jednoznačně uklidňující účinek, a proto by se měla stát nedílnou součástí vašeho domova. Do svého interiéru můžete zelenou začlenit mnoha způsoby. Nejjednodušší jsou závěsy, polštáře, deky nebo koberce. Vsadit ale můžete také na celý nábytek. Lahvově zelená je nyní hodně trendy.

Mohlo by vás zajímat:  Úkoly každého zahradníka, které je nutné stihnout v říjnu

Módní jsou jednotné barvy v kontrastu s květinovými a listovými motivy, které jsou během posledních několika let extrémně populární. Jestli patříte mezi odvážné, můžete dokonce jít i do intenzivní barvy na stěnách a stropech. Musíte ale počítat s tím, že to opticky místnost zmenší, takže to není příliš vhodné pro malé prostory. Pokud do interiéru přidáte ještě dřevěné doplňky, bude váš domov vypadat jednoduše skvěle a uklidňujícím a hřejivým dojmem.

Zdroj: https://topfloor.org/the-best-indoor-plants-to-liven-up-your-space/
Přidat na Seznam.cz