Detail Aphid Infestation Aphididae Feeding Sap Plant

Postřik z droždí zbaví rostliny mšic a ochrání je před chorobami

Mšice představují velký problém pro každého zahradníka. Jejich výskyt na zahradách je častým jevem každého léta, a proto je důležité mít připravené účinné metody, jak se jich zbavit. Při řešení této situace je vždy nejlepší zvolit ekologický přístup, který nezpůsobí poškození zahrady, životního prostředí ani neohrozí zdraví mazlíčků. Existuje několik levných a jednoduchých způsobů, jak bojovat proti mšicím, a jedním z nich je použití kvasnic.

Mšice – malý, ale zničující hmyz na zahradě

Mšice jsou malým hmyzem s délkou mezi 2 až 5 milimetry. Jejich barva může být zelená, krémová, oranžová, nebo dokonce černá. Jsou charakteristické svým protáhlým a mírně zaobleným tvarem těla. Na zahradě se živí stonky rostlin a spodní stranou listů, což může mít za následek zničení celé úrody a záhonů. Při boji proti mšicím je vždy nejlepší zvolit přírodní metody a jednou z nich je kvasnicový postřik.

Mohlo by vás zajímat:  Smutnice se do pokojovek s chutí zakousnou. Rostliny zachrání žlutá miska a česnek
Zdroj obrázku: Freepik

Využití kvasinek jako účinné ochrany proti mšicím

Kvasnice mají mimořádné vlastnosti, které přesahují pouhé pečení chleba. Dokážou vytvořit ochrannou bariéru, která chrání ovoce, zeleninu, okrasné květiny i keře před mšicemi. Navíc mají schopnost chránit rostliny před houbovými chorobami. Použití kvasnicového postřiku přispívá také ke zdravému růstu rostlin, protože kvasinky slouží i jako hnojivo. Je však důležité správně připravit a aplikovat tento postřik.

Příprava a použití postřiku z droždí

Výroba postřiku je jednoduchá a rychlá. Stačí vzít 100 gramů droždí a rozpustit v 5 litrech vody. Nechte směs odstát asi hodinu. Přidejte pár kapek tekutého mýdla a důkladně promíchejte. Nalijte připravený postřik do lahve s rozprašovačem a rovnoměrně jej aplikujte na všechny rostliny, které jsou napadeny mšicemi nebo které chcete chránit před tímto škůdcem. Po opláchnutí mrtvých mšic vodou je důležité pravidelně aplikovat kvasinkový postřik, a to nejlépe jednou týdně. V případě velkého množství mšic lze postřik aplikovat i častěji. Je vhodné provádět ošetření po celou vegetační dobu rostlin a za bezvětří. Kvasinkový postřik se nejlépe aplikuje na spodní i horní části listů a stonků, kde se mšice nejvíce vyskytují.

Zdroj: https://www.corvallisadvocate.com/2021/using-yeast-in-the-garden/
Přidat na Seznam.cz