Postarejte se o své rostliny i během dovolené. Inspirujte se zajímavými nápady na zavlažování
Tento problém známe jistě všichni. Chceme na pár dní až týdnů odjet a hlavou se nám honí myšlenka, jak na to, aby naše pokojové rostlinky nestrádaly. Asi nejjednodušší, co vás může napadnout, je nechat rostliny stát v misce s vodou. Jenže tím můžete některé rostliny úplně zahubit. Případně vám může hlavou lítat seznam známých a kamarádů, ze kterého selektujete lidi, kteří se v rostlinách alespoň trochu vyznají. Místo toho, abyste složitě přemítali nad tím, komu rostlinky svěřit, je můžete zabezpečit sami.
Každá rostlina potřebuje něco jiného
Rozmyslete si, co všechno doma máte za rostlinky. Projděte si dům s papírem a tužkou, vypište si, jaké rostlinky doma máte a pak přemýšlejte. Některé rostliny vydrží opravdu dlouho sucho, to je typické zejména pro kaktusy a sukulenty. Takové rostliny je úplně zbytečné řešit. Odjedete a až se vrátíte, najdete je ve stejném stavu. Rostliny, které mají rády mokrou půdu a nevadí jim občasné přelití, můžete pro jednou více zalít, opravdu se jim nic nestane. Pokud máte možnost, můžete je i přikrýt děravými plastovými kelímky, aby si rostliny udržely vyšší vzdušnou vlhkost a nevysychal jim tolik substrát. Co se týká rostlin, které je nutné zalévat, ale větší zálivka by je zlikvidovala, můžete použít zásobníky vody.
Zásobník vody
Zásobník vody pro kytky je chytrý vynález, který umožní kytce, aby se sama zalila, když ona potřebuje. Vyrábí se v různých designech a lze jím příjemně ozdobit prostor v květináči. Vyrábí se různé tvary od koulí až po zvířátka, do kterých se nalije voda a rostlinka si z ní tahá vodu podle toho, jak potřebuje. Nemůže se vám tak stát, že byste si během dovolené přelili rostlinu. Funguje to na podobný způsob jako samozavlažovací květináče. Jedná se tedy o takové dekorativní samozavlažování interiérových květináčů. Nemusíte tak otravovat sousedy a budete mít jistotu, že vám rostliny nikdo nezahubí.
Zdroj: https://www.daviddomoney.com/watering-plants-while-on-holiday/