Zavlazovani1

Postarejte se o rostliny i během dovolené. Díky chytrým zavlažovacím trikům nebudou strádat

Chystáte se na dovolenou, ale nemáte nikoho, kdo by se vám postaral o květiny? Můžete vyzkoušet naše domácí tipy, díky kterým květiny vydrží až jeden týden, aniž by na ně musel někdo sáhnout nebo se o ně starat. Dovolenou si tak užijete bez starostí, jestli rostliny přežijí.

Jak na velké květináče?

Na velký květináč budete potřebovat litrovou plastovou lahev. Hřebíček zahřejte, aby byl dostatečně horký, a udělejte otvor do víčka lahve. Naplňte ji vodou a do země v květináči udělejte díru, do které by se měla vejít celá lahev. Tu dejte obráceně, to znamená hrdlem dolů. Takto můžete zalít i menší květináče, jen budete potřebovat menší objem lahví, ideální bude 0,33 nebo 0,5 litru. Voda bude postupně vytékat a květiny budou pravidelně zalévané.

Mohlo by vás zajímat:  Omlazovací kúra pokojové rostliny oživí. Květiny posílí a budou opět krásné
Zdroj obrázku: Freepik

Na malé květináče můžete použít také jiné triky. Budete k tomu potřebovat provázek a velkou nádobu. Květináč s květinou sundejte z podnosu, do otvoru ve spodní části zastrčte bavlněný provázek. Nejlepší je použít materiál, který dobře odvádí vodu. Nádobu naplňte vodou, dejte do ní květinu a namočte provázek. Pokud máte několik truhlíků nebo květináčů, můžete si připravit jakoukoliv nádobu, do které se květináče vejdou. Na dno květináče dejte několik oblázků a nádoby naplňte vodou. Nahoru dejte květiny, které si budou jednoduše brát jen tolik vody, kolik budou potřebovat. Nádoba vydrží napájet květiny i několik dní.

Mohlo by vás zajímat:  Ani stinný kout nemusí být prázdný. Tyto pokojovky v něm budou náramně spokojené

Co dělat, když budete na dovolené déle než týden?

Květiny můžete na delší dovolenou připravit i jinak. Spousta z nich totiž nemusí být uvnitř. Jestli máte balkon nebo zahradu, dejte květiny ven. Nikoli ale na přímé slunce, které by jim mohlo ublížit. Stačí jim stín, místo pod stromem. Rostlinám tam bude lépe než v horkém obýváku. Navíc je možné, že i přes léto bude pršet a rostliny se přirozeně zavlaží.

Zdroj obrázku: Freepik

Hliněné květináče mají tu výhodu, že mohou být namočené ve vodě. Rostlina, půda i samotný květináč nasáknou potřebnou vlhkost, která může vydržet týden i déle, podle toho, kolik rostlina vody potřebuje. Jestli se bojíte, že rostliny vyschnou, můžete je ještě před odjezdem vydatně zalít. Květiny také uvítají rosení v podobě rozprašovače, díky tomu si rostlina udrží vlhkost déle.

Zdroj: https://herbsathome.co/how-to-water-indoor-plants-while-on-vacation/
Přidat na Seznam.cz