Young Gardener Caucasian Woman Holding Plant Isolated Blue Background Pointing Temple With Finger Thinking Focused Task

Postarejte se o květiny i během dovolené. Díky jednoduchým trikům nebudou trpět žízní

Prázdniny tu budou co nevidět a vy nevíte, kdo se vám postará o rostliny během vaší letní dovolené? Nemusíte zoufat, protože existují jednoduché triky, díky kterým rostliny několik dní vydrží. Pokud se ale zdržíte více jak týden, budete si muset zajistit někoho známého, kdo vám pravidelně bude květiny zalévat.

Nechte pro souseda nebo známého návod

Každá květina bohužel potřebuje jiné množství vody, proto bude nejlepší sepsat seznam, kde bude jasně napsané, kolik vody daná květina potřebuje. Pokud to bude někdo, kdo květinám rozumí, psát návod nemusíte, ale jistota je jistota. Jestli se přesto bojíte, aby to někdo nepopletl, můžete květiny popsat nebo na ně nalepte čísla a podle nich pak popište, co rostlina bude potřebovat.

Mohlo by vás zajímat:  Před příchodem zimy je na zahradě důležité stihnout několik úkolů

Rostliny nemůžete nechat dlouho bez vody, pokud to tedy nejsou takové, které jsou na to zvyklé. Není hrozné, když odjedete na několik dní. Květiny se mohou zavlažovat samy, pokud vymyslíte správný systém. Hodit se bude například vana. Z rostlin pak odstraňte všechny suché listy, můžete je také umýt. Pod květináče dejte oblázky, pokud nemáte kamínky, postačí noviny, které namočte.

Zdroj obrázku: Freepik

O květiny je nutné se postarat, několik dní bez vody nevydrží

Někdo si rostliny přikryje fólií, do které ještě udělá malé díry. Díky tomu se na rostlinách udrží vlhkost a zvládnou to i bez vody. Je ale důležité, aby fólie neležela přímo na květinách. Rostliny potřebují ke správném růstu také světlo, ale pokud ho mít nebudou, nic se nestane. Pozorovat budete jen pomalejší růst, tím pádem budou potřebovat také méně vody. Do talířků pod květináče byste neměli lít mnoho vody, protože kořeny mohou snadno uhnívat.

Mohlo by vás zajímat:  Životadárná fotosyntéza by bez rostlin skončila, nechme je žít

Pokud odjíždíte a rostlinám chcete dopřát vláhu, můžete to udělat pomocí prázdné lahve, například od vína. Dejte ji do květináče plnou vody a jen počkejte, jestli voda volně odtéká do půdy. Můžete si také pořídit závlahový systém, který rostlinám bude dodávat vodu postupně a starost tak nemusíte přenášet na někoho jiného.

Zdroj: https://www.housebeautiful.com/lifestyle/a33563512/how-to-keep-your-plants-alive-while-youre-on-vacation/
Přidat na Seznam.cz