Bouquet Amaryllis Pink Flowers Blue Sky Background Flowering Spring Beautiful Hippeastrum Gervase

Úchvatná amarylka může rok co rok znovu vykvést. Její pěstování ale má svá pravidla

Amarylka je rostlina, která je velmi oblíbená díky svým krásným a velkým květům. Je to oblíbená pokojová květina, o kterou se musíte starat, abyste se jejími květy mohli kochat co nejdéle. Listy vyraší na začátku léta, poté uvolní místo právě květům.

Květy mají různé barvy i velikosti

Pokud se objeví květy, většinou budou mít tvar hvězdy a vyrostou ve výšce 60–90 centimetrů. Barvy jsou různé, od světle růžové až po fialovou. Najdete také amarylky, které jsou bíle kvetoucí. A jak docílit toho, aby květina rostla a hojně kvetla? Musíte se o ni pravidelně starat a dopřát jí kvalitní hnojivo. Základem bude to pro kvetoucí rostliny, které jí dávejte každých 14 dní.

Mohlo by vás zajímat:  Také na stinném balkoně lze pěstovat krásné květiny, stačí vybrat ten správný druh

Po každém odkvětu květní stonky odstřihněte, ale listy nechte. Pak pokračujte v zalévání, jak jste zvyklí, stejně tak nezapomínejte hnojit. V srpnu musí rostlina do vegetačního klidu. Zalévat tak můžete v menším rozsahu – vodu jí dejte, až když je rostlina suchá. Květináč i s květinou pak dejte do sklepa nebo jiné místnosti, kde se bude teplota pohybovat okolo 10 stupňů.

Zdroj obrázku: Freepik

Amarylka potřebuje před kvetením odpočívat

Pokud ji máte ve sklepě nebo jiné studené místnosti, měli byste jí pak dopřát několik týdnů klidu. Rostlinu už nezalévejte a po šesti týdnech vyndejte cibuli ze země, očistěte a dejte do nové půdy. Poté můžete zapustit do země do 1/3 výšky rostliny. Zalévejte, ale dejte pozor, abyste to nepřeháněli, zálivka musí být postupná. Po několika týdnech se objeví poupě, a to je znamení, že můžete rostlinu zase hnojit.

Mohlo by vás zajímat:  Správně vybraná květina vyjádří sympatie i podporu obdarované osobě

Je to krásná kvetoucí rostlina, která si získá vaše srdce. Amarylka by neměla zmrznout, takže se bude hodit i do skleníku. Na zahradě se bude líbit hlavně motýlům a včelám, jako řezaná květina je vhodným dárkem ke jmeninám. Pokud se o amarylky budete starat, mohou vám kvést několik let.

Zdroj: https://www.longfield-gardens.com/article/How-To-Get-An-Amaryllis-Bulb-To-Rebloom
Přidat na Seznam.cz