Food Storage Pantry Woman Holding Jar Buckwheat Hand Pantry Interior Wooden Shelf With Food Cans Kitchen Utensils

Malí motýlci jsou pohromou každé kuchyně. Zbavit se jich není snadné, několik triků ale zabere

Potravinoví moli jsou úhlavní nepřátelé snad všech domácností. Každý už někdy zažil, že otevřel nádobu s moukou a z ní vylétla spousta motýlků. Jsou to právě moli, které jste si s moukou mohli přinést z obchodu. Moli se dostanou téměř všude a je velmi těžké se jich zbavit. Poradíme vám pomocí jednoduchých triků, jak na to.

K odstranění molů musíte napadené potraviny vyhodit

Abyste se molů zbavili, budete muset vyčistit všechny skříňky, ve kterých máte schované jídlo. Bohužel se nedá přesně zjistit, z jaké potraviny moli pocházejí, takže bude nejlepší preventivně vyhodit všechno jídlo, které máte otevřené. Moli ale můžete najít v čokoládě, kterou máte zabalenou a ještě ovinutou folií. Všechny povrchy pak umyjte mýdlovou vodou a použít můžete také ocet, který dezinfikuje a zároveň moly odpudí.

Mohlo by vás zajímat:  Zabití otravné vosy je obrovskou chybou. Místo vyřešení problému si způsobíme nový

Jestli máte místa, která nejdou tak snadno vyčistit, můžete si pomoci horkým fénem. Pusťte na štěrbiny nebo jiná těžko dostupná místa horký vzduch, kterým zabijete larvy, které se v nich mohou ukrývat. Zkuste použít také octový roztok, který je zahubí. Připravit si můžete i různé pasti na moly ze surovin, které najdete doma.

Zdroj obrázku: Freepik

Citrusy moly odpudí a už se nevrátí

Past na moly můžete udělat například z jablečného octa nebo suchého vína. Moli milují vůni těchto surovin a snadno se nechají nalákat. Z misky už ale nevyplavou. Použít můžete také citrusy. Jejich vůni naopak moli vůbec nemusí a budou se snažit se vyhnout místům, kde citrusy položíte.

Mohlo by vás zajímat:  Největší nepřítel trávníků nesnese určité vůně a hluk. Na krtka ale platí i jiné metody

Mandarinky, pomeranče nebo limetky stačí jen oloupat a jejich kůru usušit. Můžete ale vzít i celý pomeranč, napíchnout do něj hřebíček a položit na nejvíce napadená místa . Usušené slupky budou nejlepším řešením. Můžete je vložit nejen do potravinových skříněk, ale také k oblečení, které mohou napadnout šatní moli.

Zdroj: https://www.bobvila.com/articles/how-to-get-rid-of-pantry-moths/
Přidat na Seznam.cz