Smiling Businesswoman Watering Plant From Bottle (1)

Pokojové rostliny pomohou vyčistit vzduch v domovech i kancelářích

Bez rostlin by na naší planetě nemohl existovat život. Tedy rostliny samy o sobě jsou život, ale máme pochopitelně na mysli živočišnou říši. A přesto na ně v dnešní přetechnizované době často zapomínáme. Zejména v městských bytech na sídlištích je jich zoufalý nedostatek. A to je škoda, protože pokojové rostliny mohou zlepšit atmosféru bytu a často ho mohou i provonět. Květiny také působí uklidňujícím dojmem a některé z nich mohou pomoci i s našimi problémy se spánkem, stačí je dát do ložnice. Namísto drahé čističky vzduchu by mnoha domácnostem pomohly obyčejné květiny.

Mohlo by vás zajímat:  Prázdné skleněné nádoby můžete odnést do popelnice, nebo si v nich vytvořit specifickou zahrádku

Klidnější spánek

Do ložnice se hodí rostliny, které lépe snášejí chladnější stinné místnosti. Z hlediska jejich blahodárného vlivu na lidských spánek doporučují odborníci například aloe vera, pokojové kapradiny nebo některé druhy pokojových palem, které však v našich podmínkách nejsou příliš etablované. Naopak fikusům se u nás daří velmi, a tak patří mezi nejoblíbenější ložnicové květiny. Naopak vyvarovat byste se měli kaktusů, alespoň tedy v ložnici.

Zdroj obrázku: Freepik

Přírodní čističky vzduchu

Mezi nejlepší a nejdravější rostliny, které můžeme doma pro lepší atmosféru a čistší vzduch pěstovat, patří pokojové bylinky. Nejen kvůli tomu, že domácnost krásně provoní, ale i proto, že je můžeme později přidat do pokrmů. Dáváte-li přednost okrasným rostlinám, vhodné jsou například orchideje. A pokud máte potíže s komáry a dalším drobným hmyzem, pomoci vám může některá z masožravých rostlin, které jsou navíc vizuálně velmi atraktivní.

Mohlo by vás zajímat:  Na podzim potřebují orchideje správné hnojivo, aby přežily zimu a na jaře znovu rozkvetly

Rostliny by měly být i v kancelářích

Stále více Čechů tráví celé pracovní dny v open space kancelářích a ani tam by neměly chybět rostliny. Už jen proto, že kancelářský vzduch bývá těžký a vydýchaný. Znovu se skvěle hodí aloe vera, případně jakékoli tlustolisté rostliny. Ty mají navíc tu výhodu, že kromě dostatečného zalévání nepotřebují příliš mnoho další péče.

Zdroj: https://www.countryliving.com/uk/wellbeing/a668/houseplants-to-purify-house-air/
Přidat na Seznam.cz