Fresh Green Lettuce Salad Wooden Dish

Nejen pokojové rostliny. Doma lze vypěstovat také rajčata, citrusy nebo salát

V době hromadné výroby ovoce a zeleniny stále více lidí hledá zdravější, čerstvější a místní alternativy. Existuje k tomu mnoho důvodů. Místní výrobci nepoužívají tolik přípravků na ochranu rostlin. Výrobky se nevozí na daleké trasy, takže nemusí být tolik ošetřené. Nákupem místních surovin navíc podporujete nejen své zdraví, ale i životní prostředí.

Domácí salát

Máte-li rádi salát, přemýšlejte o jeho pěstování doma. Zejména kvůli tomu, že salát z obchodu je často plný insekticidů. Pokud má váš byt okno směřující na jih, které dá rostlině hodně slunce, nemusíte na nic čekat. Pro dosažení nejlepšího účinku se ujistěte, že půda je vlhká a propustná. Salát lze zasít. Po čtyřech týdnech by měl být připraven ke sklizni.

Mohlo by vás zajímat:  Na podzim potřebují orchideje správné hnojivo, aby přežily zimu a na jaře znovu rozkvetly

Pokud jste fanouškem čerstvých bylin, přemýšlejte o bazalce. Úžasně obohatí saláty a těstoviny, dodá pokrmům aroma. Může být vysazena v květináči, ale je třeba postarat se o správnou úrodnou půdu. Chcete-li získat rostlinu, která skutečně obohatí vaše jídlo, nezapomeňte také na dobré organické hnojivo.

Citrony jsou mnohými označovány jako superpotraviny. Jsou plné antioxidantů a vitamínu C. Citron pomáhá předcházet srdečním chorobám a rakovině. Citron je také dobrým čističem pro naše tělo – podporuje odstraňování toxinů z těla. Na trhu jsou k sehnání stromky staré přibližně dva roky. Abyste se dočkali vlastního ovoce, ujistěte se, že vaše rostlina má hodně slunce a pravidelnou zálivku, aby se v květináči udržela vlhkost.

Mohlo by vás zajímat:  Čisticí kúra z červené řepy vlije do žil novou energii. Vychutnejte si všechny její benefity
Zdroj obrázku: Freepik

Mandarinky a rajčata

Mandarinky rostou na stromech. Co dávají našemu tělu? Hořčík, vlákninu, vápník, fosfor, antioxidanty a seznam pokračuje. V zahradním obchodě si můžete pořídit miniaturní mandarinky. Jak dosáhnout ovoce? Potřebují dostatečně velký květináč s drenážními otvory na dně, aby voda nestála u kořenů.

Rajčata jsou oblíbená zelenina fanoušků salátu. Mohou se použít k výrobě omáček a pyré, které přidáte do jídel. Rajčata obsahují spoustu lykopenu, antioxidantu známého pro své protizánětlivé vlastnosti. Rajčata se cítí nejlépe venku, ale mohou se pěstovat doma, jsou-li umístěna blízko jižního okna. Nezapomeňte otáčet květináčem tak, aby každá strana rostliny dostávala stejnou dávku slunce.

Zdroj: https://www.realsimple.com/home-organizing/gardening/indoor/foods-you-can-grow-indoors
Přidat na Seznam.cz