Red Spray Rose Gray Flower Pot Green

Minirůže jsou krásným doplňkem interiéru i slunných skalek

Užít si krásné květy růží i bez velké zahrady nebo pozemku? Miniaturní hrnkové růže jsou vhodnou alternativou, která může přinést radost každému, protože se hodí do interiéru i na balkon. Jsou ideální pokojovkou, která vykvétá do překrásných barev, což z ní činí univerzální dárek pro každou ženu. Jakým způsobem se o tento druh rostlin pečuje, aby těšily svými kvítky po dlouhou dobu?

Miniaturní růže jako designový prvek

S růžovými keři se nejčastěji setkáme v záhonech na zahradě nebo zdobí prostor v okolí plotu či příjezdovou cestu. Existují také miniaturní varianty těchto oblíbených rostlin, které se pěstují v nádobách, nejčastěji v květnících. Tento druh pokojovek patří mezi populární živé dekorace a mohou zdobit interiér místností nebo balkon a terasu. Je možné je použít také jako prvky do skalky. A jaké je první pravidlo jejich pěstování? Bezesporu pravidelné přesazování jednou za dva roky, aby rostliny mohly prospívat.

Mohlo by vás zajímat:  Rozkvetlý balkon je pýchou mnoha domovů, se správnou péčí budou květiny dělat radost celé léto
Zdroj obrázku: Freepik

Pozor na mšice a svilušky

Pěstování miniaturních růží, které pocházejí z Číny, není složité. Kultivary vycházejí z odrůdy Minima, která je známá svými malými listy a drobnými květy. Nejedná se o žádnou novinku, už v roce 1810 se objevily tyto druhy růží v Evropě, přesto největší boom zažívají až nyní. Keříky dorůstají výšky 20 až 50 centimetrů, přičemž kvetou od jara do léta, ale při vhodných podmínkách dokonce od května do října. Pro tyto květníkové rostliny jsou největší hrozbou houbové choroby včetně černé skvrnitosti, která se projevuje na listech, nebo škůdci, zejména mšice a svilušky.

Mohlo by vás zajímat:  Správně vybrané listnáče zkrášlí zahradu nejenom v létě, dobře se jim daří i letošní zimu

Jak pěstovat miniaturní růže

Exemplářům tohoto druhu se daří na dobře prosvětlených stanovištích, ideálně směřovaných na jih s pěti až šesti hodinami slunečních paprsků denně, a nesmí být v blízkosti radiátoru nebo jiného zdroje tepla. Vzhledem ke kořenům se doporučuje zakoupené kousky hned přesadit do velkých nádob o objemu 10 litrů. Milují pravidelnou zálivku, vhodné je také zahnojování ob týden od března do srpna pomocí tekutého vícesložkového hnojiva. Minirůže se prořezávají v březnu, kdy se odstraňují uschlé výhonky. Množí se pomocí řízků odebíraných od března do května a umístěných do směsi rašeliny a písku.

Zdroj: https://homegardenjoy.com/site/2015/02/grow-mini-roses-indoors.html
Přidat na Seznam.cz