Background 1587514 1920

Podzim je zatím daleko, ovšem některé květiny zasazené na jaře pokvetou až do října

Podzim je první známkou pro konec sezony, alespoň tak si to mnoho zahrádkářů myslí. Slunce se brzy schovává za obzory, stromy navlékly své barevné kabátky a na našich zahradách opadává zbytek krásných květů vykvetlých již v létě. Nezbývá nic jiného, než zahradu zazimovat a čekat na další sezonu. Pokud se ale nechcete vzdávat této barevné krásy, máme pro vás několik tipů na květiny, které budou kvést i na podzim.  

Chrpa

Tato překrásná květina není náročná a vytvoří překrásný pohled na vaší zahradě. Zajistěte jí mírně vlhkou a kyselou zeminu a slunce. To je vše. Pokud je chrpa umístěná pod střechou nebo tam, kde nemá dostatek světla, je chrpa malá. Jakmile rostlina rozkvete a poté začne odkvétat, ostříhejte její květy. Chrpa se začne rozvětvovat a bude mít více květů, které budou kvést až do října.  

Mohlo by vás zajímat:  Při plánování zahrady nezapomeňte na krásně kvetoucí trvalky, které dodají jedinečnou atmosféru
Zdroj obrázku: Pixabay

Laskavec ocasatý

Tato rostlina nevyžaduje žádné zvláštní podmínky, pouze slunné místo a bohatou humusovou zeminu. Od poloviny července do prvních mrazů vás bude těšit svými krásnými visícími, fialovými květy, které vypadají jako úzké klasy. Vynikne na trávníku, v záhonu, ale i v řezané kytici s astrami a cíniemi.    

Luštěnice trnitá

Velmi zajímavý květ nabízí i luštěnice, která může vyrůst až do výšky 1,5 metru. Nejen její krásně květy, ale i její vůně ji může blíže specifikovat. Pokud květinu umístíte na místo, kde svítí slunce, můžete ji zasázet do záhonu s jiřinami. Budou vás svým vzhledem těšit i na konci léta. 

Mohlo by vás zajímat:  Japonská růže bude ozdobou po celé léto. Její květy i plody zazáří v každé kuchyni
Zdroj obrázku: Pixabay

Záplevák podzimní

Tato rostlinka je známá po utržení svou specifickou vůní a může zářit na vaší zahradě až do konce září. Jednobarevné květy mohou zaplnit záhony společně s třapatkou a echinaceou.  

Nevadlec

Nevadlec pochází z tropů, proto bude vázán na slunce. Také vyžaduje klidnou a humusovou zeminu bohatou na živiny. Snese sucho, ale pokud jí dopřejete dostatečně vlhkou půdu, vytváří krásné květy v barvě například žluté, fialové či šarlatové. Pokud ji budete pěstovat v květináči na terase či balkoně a budete ji bohatě hnojit, můžete se z květů těšit až do konce října.

Přidat na Seznam.cz