Oci1

Podrážděným a bolavým očím uleví dostatečná hydratace pomocí přírodních zdrojů

Jestli vás trápí bolavé oči, které často slzí, můžete vyzkoušet buď přípravky z lékárny, nebo domácí prostředky, které očím uleví, a budete se cítit mnohem lépe. Oči potřebujeme každý den a neumíme si bez nich život představit. Ten, kdo hůře vidí, musí nosit brýle nebo kontaktní čočky, je to ale stav, který můžete ovlivnit. Slzení, pokud se děje častěji, může být problém.

Vyzkoušejte domácí triky, kterými se slzení zbavíte

Můžete vyzkoušet například mrkvovou šťávu. Každý den si dejte jeden hrnek čerstvě vymačkané šťávy, kterou si dopřejte ke snídani. Dostanete tak do těla betakaroten, který má skvělý vliv na oční bulvy. Zlepšíte si hydrataci, která zaručí, že vám nebudou slzet oči. Také omezíte podráždění, které způsobuje například studený vítr, déšť nebo sníh.

Mohlo by vás zajímat:  Nejkrásnější živý plot vytvoří jedině túje. Pro dokonalý vzhled potřebují dvě obyčejné věci
Zdroj obrázku: Freepik

Pomoci si můžete také různými roztoky nebo umělými slzami. Ty si můžete zakoupit v lékárně, kde vám poradí také s aplikací. Nepotřebujete na ně lékařský předpis a nestojí mnoho peněz. Podráždění očí způsobuje také alergie, proto je vhodné použít fyziologický roztok. Umělé slzy vyzkoušejte v případě, že se jedná o syndrom suchého oka, ten může způsobit větší problémy. Ještě předtím, než kapky použijete, si umyjte ruce. Poté je používejte 3–4krát denně, dávejte 1–‍2 kapky do každého oka, zkuste se trefit do vnitřního koutku.

Mohlo by vás zajímat:  Zajistěte rostliny před mrazem a udržte svou zahradu v kondici až do jara

Podrážděné oči vás mohou v životě hodně omezit

Jestli často řídíte nebo sedíte kvůli práci u počítače, oči budou častěji unavené než normálně. Dávejte si proto pozor a při každé odchylce raději ihned řešte, proč vás oči pálí, bolí nebo jsou suché. Zkusit můžete obklady z růžové vody. Používejte jednou týdně na zavřené oči a po několika týdnech uvidíte, že oči budou svěží a méně podrážděné. Růžovou vodu zakoupíte v lékárně nebo i drogerii.

Zdroj obrázku: Freepik

Stačí do ní namočit dva vatové tampony, vyždímat a na 3 minuty vložit do mrazáku. Nakonec je takto ochlazené položte na oční víčka a nechte deset minut působit. Okamžitá úleva se dostaví a vy očím dodáte ztracenou hydrataci.

Zdroj: https://www.eyeinstitute.co.nz/about-eyes/a-to-z-of-eyes/symptoms/watery-eyes
Přidat na Seznam.cz