Cinnamon 1971496 1920

Podceňovaná skořice umí provonět domov, eliminovat plísně i vystěhovat nepříjemný drobný hmyz

Skořice je velmi populární koření, které se hojně využívá v kuchyni. Pro zajímavý vzhled celé skořice, se používá i ke zdobení mnoha přírodních produktů jako jsou například adventní věnce a další výrobky. Pořád ale platí, že úplně nejvíce se používá v kuchyni. Hojně se dává do pečení sladkých dezertů všeho druhu, zdobí se s ní káva, přidáváme ji ale také do kompotů, pečených čajů a celé řady pokrmů. Věděli jste ale, že se dá také použít pro spoustu jiných potřeb domácnosti? Perfektně pomůže:

  • vystěhuje komáry a mravence z Vaší zahrady
  • dokáže se vypořádat s plísní
  • pomáhá i pro zlepšení pokožky
Mohlo by vás zajímat:  Zorganizujte svou lednici, řadu potravin není nutné chladit, další stačí umístit na správná místa
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Skořice jako pomocnice pro dokonalý vzhled pleti

Smíchejte 2 čajové lžičky skořice s 2 čajovými lžičkami kávy a lžící třtinového cukru. K této směsi ještě přidejte 2 polévkové lžíce kokosového oleje, a pokud máte, přidejte ještě několik kapek vanilkového oleje (není nutností). Vše důkladně promíchejte, měli byste získat konzistenci pasty. Tu aplikujte vtíráním pomocí krouživých pohybů na místa, kde je Vaše kůže problematická. Nechte pastu zaschnout, až úplně uschne, spláchněte ji obyčejnou vodou, pokud by pasta nešla dolů, voda může být i vlažná.

Pokud bojujete s akné, skořice si zvládne poradit i s ním, pokud použijete jiný recept. Na akné smíchejte 3 čajové lžičky medu s 1 čajovou lžičkou skořice. Když tyto dvě ingredience důkladně promícháte, získáte přírodní masku na obličej, která zatočí v akné. Nechte masku působit 20 minut a poté ji sundejte za pomoci vlažné vody. 

Mohlo by vás zajímat:  Boj s plevelem nemusí být marný. Stačí znát ty správné triky
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jaké jsou další možnosti využití skořice v domácnosti

Pokud se na Vašich květináčích objeví plíseň jakékoli barvy, opět se jí zbavte pomocí skořice. Pomůže Vám s plísní na zahradě i v bytě. Zpravidla se doporučuje rostliny přesadit a vyměnit půdu, pokud ale použijete skořici, není to nutné. Stačí pouze nasypat mletou skořici na povrch postiženého místa a máte vyhráno. Pokud skořici nasypete na mraveniště, vystěhuje i je. Mají totiž velmi citlivý čich a skořice je po vdechnutí velmi štiplavá. Mravenci tak opustí pozemek a hledají si místo jinde.

Mohlo by vás zajímat:  Velké procento lidí trpí nedostatkem vitamínu D. Získat ho do těla lze přitom jednoduše

Skořice tedy není jen pomocníkem v kuchyni, ale má četné další možnosti použití. Balení skořice není tak drahé jako přípravky určené k danému problému, a přitom také dokáže pomoct. V obchodě mezi regály s kořením přitom koupíte skořici celou, i tu mletou. 

Zdroj: Autorský text, Wikipedia
Přidat na Seznam.cz