Mosquito

Po bodnutí komárem přinese úlevu ocet, jedlá soda nebo kostka ledu

S příchodem teplého počasí přichází i nepříjemné bzučení komárů. Tento drobný hmyz dokáže poklidné venkovní setkání rychle proměnit v šílenství svědění a nepohodlí. Bodnutí komárem může zanechat svědivé, oteklé hrbolky, které mohou na kůži zůstávat několik dní a způsobovat značné podráždění. Není však třeba trpět v tichosti. Rychlou úlevu od nepříjemného bodnutí můžete najít přímo ve své kuchyni.

Nejúčinnější prostředky na komáří bodnutí

Jedním z nejdostupnějších a nejúčinnějších prostředků na bodnutí komárem je jedlá soda. Jedlá soda má přirozené protizánětlivé vlastnosti, které pomáhají snížit svědění a otoky. Chcete-li ji použít, jednoduše smíchejte lžičku jedlé sody s několika kapkami vody, abyste vytvořili pastu. Naneste pastu na postižené místo a nechte působit asi 10 minut, než ji opláchnete teplou vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Přebytky z kuchyně se hodí do různých pokrmů, stačí je praktickým způsobem zpracovat
Zdroj obrázku: Freepik

Další běžnou kuchyňskou surovinou, která může poskytnout úlevu, je jablečný ocet. Jablečný ocet má antimikrobiální vlastnosti a pomáhá snížit zánět. Namočte vatový tampon do zředěného jablečného octa (smíchejte stejné díly octa a vody) a aplikujte jej přímo na bodnutí komárem. Před opláchnutím nechte několik minut působit. Ocet pomůže neutralizovat svědění a podpoří hojení.

Pokud potřebujete místo bodnutí zchladit, sáhněte po ledu. Aplikace ledu na bodnutí komárem pomůže znecitlivit oblast a poskytnout dočasnou úlevu od svědění. Zabalte kostku ledu do tenkého hadříku nebo ji vložte do plastového sáčku a několik minut ji držte nad bodnutím. Nízká teplota pomůže snížit zánět a zmírnit nutkání se škrábat.

Mohlo by vás zajímat:  Tajemství bohaté úrody rajčat odhaleno: díky chlebovému hnojivu porostou o sto šest

Nezapomínejte ani na prevenci

I když tyto kuchyňské prostředky mohou poskytnout rychlou úlevu od bodnutí komáry, je nezbytné pamatovat na několik preventivních opatření. Abyste se vyhnuli bodnutí komáry, ujistěte se, že nosíte vhodné oblečení, jako jsou dlouhé rukávy a kalhoty, když jste venku. Použití repelentu proti komárům obsahujícího DEET nebo jiné doporučené složky může být také účinné při udržení komárů co nejdál. Kromě toho odstranění všech stojatých vodních zdrojů kolem vašeho domova pomůže snížit množství komárů.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/outdoor-health/home-remedies-for-mosquito-bites
Přidat na Seznam.cz