Closeup Shot Green Artificial Houseplant

Po banánovém hnojivu bude monstera bujně růst

Monstera je jednou z nejoblíbenějších rostlin. Je populární pro svou impozantní velikost, okrasné listy a snadnou péči. Někdy se však ukáže, že pouhé zalévání nestačí. Použijte několik triků a vaše monstera se vám odvděčí ještě krásnějším vzhledem. Monstera se vyznačuje tzv. děrovanými listy se sytě zeleným odstínem, které vytváří krásnou dekoraci interiéru. Navíc se snadno udržuje. Jen je potřeba ji sem tam zalít. Pokud však chcete, aby vaše monstera bohatě rostla a zvětšovala se, budou se vám hodit triky, díky kterým získá potřebné živiny a bude bujně růst.

Mohlo by vás zajímat:  Na jižní parapet je vhodné vybrat rostliny, které snesou slunce a sucho

Jak často monsteru zalévat?

Nezapomeňte monsteru zalévat na jaře a v létě jednou týdně. O něco méně často na podzim a v zimě každých 12–14 dní. Je důležité pravidelně utírat prach z listů. Je také dobré zajistit, aby byla monstera stříkána rozprašovačem. Aby se monstera správně vyvíjela, je třeba rostlině zajistit vhodné podmínky. Především rašelinový substrát a místo, kde nebude vystavena přímému slunci. V opačném případě může slunce způsobit změnu barvy listů. Je mnohem lepší umístit rostlinu na stinné místo. Protože monstera stále roste, je vhodné ji jednou ročně přesadit do většího květináče, nejlépe na jaře. Rostlina tak získá více prostoru a bude moci bujně růst po mnoho let.

Mohlo by vás zajímat:  Jód pomůže vyrůst mladým sazenicím a starší rostliny ochrání před nebezpečnou chorobou
Room Decor With Potted Monstera Plant
Zdroj obrázku: Freepik

Domácí hnojivo pro monstery

Je dobré vědět, že kromě pravidelné zálivky a přesazování mají tyto rostliny rády ještě jednu věc, která podporuje jejich růst. Jedná se o hnojivo z banánových slupek. Pokud si chcete sami vyzkoušet, jak to funguje, schovejte si banánové slupky a začněte připravovat domácí přípravek.

Jak vyrobit banánové hnojivo pro monsteru?

Slupky jednoduše nakrájejte na kostky a poté je dejte do vody tak, aby byly zcela ponořené. Hnojivo bude připraveno k použití po 24 hodinách. Čím déle budou slupky ponořené, tím silnější bude jeho účinek. Slupky mohou být ponořené až 2 týdny. Po uplynutí této doby přelijte hnojivo do samostatné nádoby. Hnojivo lze přidávat přímo do substrátu. Díky bohatému obsahu draslíku a vápníku rostlina zesílí a poroste rychleji. Navíc je tento prostředek zcela přírodní, organický a velmi levný, takže ho můžete používat poměrně často. Velmi rychle si všimnete nových listů a výhonků.

Zdroj: https://flourishingplants.com/banana-peel-water-for-plants/
Přidat na Seznam.cz