Geranium 2776714 1280

Nádherně rozkvetlý balkon je ozdobou každého domu. Tyto druhy udělají nejlepší dojem

Pokud procházíte městem, máte srdce pěstitele a vidíte nádherně rozkvetlý balkon, jistě ve vás vyvolá touhu pustit se do obdobného projektu. Jestliže se vám to podaří, vytvoříte si vlastní, barevný koutek přírody, v němž si budete moci posedět a užít si klid a ranní kávu. Abyste si však tento sen mohli splnit, je potřeba vědět, které druhy rostlin se pro pěstování na balkoně nejvíce hodí.

Pelargonie

Pelargonie neboli muškáty patří ke stálicím balkonů, a to jak ve své klasické podobě, tak také v podobě popínavé. Jejich velkou výhodou je značná rozmanitost tvarů a barev a také skutečnost, že na pěstování nejsou nijak náročné. Pokud si představíte krásné parapety a balkony alpských dřevěnic, bývají právě nejčastěji osazeny záplavou barevných květů muškátů. Potřebují sluneční svit a ideálně alespoň částečnou ochranu před přímým působením větru. Zálivku je dobré provádět pravidelně, ale rostliny nepřelévat a také nehnojit více, než je uvedeno na hnojivu, které je pro ně přímo určeno.

Mohlo by vás zajímat:  Vánoční stromek vydrží jen při správné péči, ne všechny postupy jsou ty správné
Zdroj obrázku: Pixabay

Surfinie

Mezi velice pěkně kvetoucí rostliny, které se hodí na balkon, patří také surfinie, které jsou u nás možná o něco známější pod názvem petúnie. Obdobně jako u pelargonií i u surfinií existuje široká škála různých barev s tím, že surfinie lze navíc pěstovat buď s drobnými kvítky, nebo naopak pořídit velkokvěté druhy. Některé se hodí ke klasickému pěstování v květináčích, jiné tvoří působivé převisy. Surfinie jsou poměrně citlivé na správné složení a kyselost substrátu, ale výhoda je, že lze zakoupit substrát určený přímo pro jejich pěstování. Mají rády slunce, ale nikoliv přímé, a také je potřeba je aspoň do jisté míry chránit před větrem.

Mohlo by vás zajímat:  Pokud se potřebujete vypovídat, svěřte se své rostlině, odpoví vám lepším růstem

Kosmatec

Pokud máte rádi fialovou barvu a chcete odolnou rostlinu, které nijak nevadí přímé sluneční paprsky, pořiďte si kosmatec. Patří k sukulentům a v oblibě ho mají i majitelé skalek pro jeho dekorativnost a odolnost. Fialová barva je sice pro tuto rostlinu typická, ale byly již vyšlechtěny i bíle, růžově, oranžově a červeně kvetoucí odrůdy. Pěstování kosmatce je nenáročné, nevyžaduje žádné přihnojování a stačí jej pouze chránit před přímým prudším deštěm.

Zdroj: https://www.norhart.com/blog/2019/05/15/ideal-plants-for-an-apartment-balcony/
Přidat na Seznam.cz