Fenugreek Seeds Bowl Burlap Napkin With Green Leaves Dark Wooden Board Background

Pískavice řecké seno by měli znát všichni diabetici. Přirozeně sníží krevní cukr

Pískavice je netradiční léčivá rostlina, o jejíž existenci příliš lidí nemá ponětí. Nejlepší vlastnosti nabízí pro jedince s cukrovkou. Výzkumy ukázaly, že pravidelné užívání této byliny může snížit hladinu cukru v krvi až o 25 procent. To jsou úžasné výsledky, kvůli kterým se její použití rozhodně vyplatí. Možná jste o pískavici nikdy neslyšeli, ale měli byste jí dát šanci. Proč?

Co je pískavice řecké seno?

Pískavici se také někdy říká „boží tráva“. Jedná se o rostlinu z čeledi Fabaceae a roste hlavně ve Středomoří, Severní Americe a Asii. Poznáte ji podle lehce chlupaté lodyhy, ze které vyrůstají květy. Na konci se potom tvoří malé plody, které jsou plné malých semen. Právě tato část rostliny je velmi léčivá.

Mohlo by vás zajímat:  Pažitka potřebuje větší pozornost během prvního roku. Sklízet ji můžeme až do září
Zdroj obrázku: Freepik

Vlastnosti pískavice řeckého sena

Semena pískavice jsou bohatým zdrojem vitamínů a minerálů. Obsahují vitamíny A, C, PP, B6, kyselinu listovou, železo, draslík, sodík, hořčík, zinek, fosfor a vápník. Pískavice obsahují až 35 procent aktivních slizovitých látek. Jedná se hlavně o flavonoidy, éterické sloučeniny a kumariny. Všechny tyto složky jsou velmi prospěšné pro náš organismus.

Pískavice se poprvé začala používat ve starověké Číně. Rostlina se častěji objevuje v posledních letech i v našich zemích. Využívá se na hojení ran, podporu činnosti jater, regulaci trávicích procesů, snížení cholesterolu a zlepšení chuti k jídlu. Má antibakteriální a protiplísňové vlastnosti, ale také choleretický a diastolický účinek. Pozitivní účinky má také pro diabetiky.

Mohlo by vás zajímat:  Pro sušení levandule existuje správný čas i doporučená technika

Vliv pískavice na cukrovku

Pravidelná konzumace pískavice může snížit hladinu cukru v krvi. Důležité je nejen pravidelné užívání, ale také způsob užití. Nejlepší je, když si ji dáte ráno na lačný žaludek po namočení do horké vody. Musíte ale myslet na to, že při kombinaci s léky může dojít k přílišnému poklesu hladiny cukru, a proto si ji musíte pravidelně kontrolovat.

Zdroj: https://www.diabetes.co.uk/natural-therapies/fenugreek.html
Přidat na Seznam.cz