Green Bottle Fly Branch

Mucholapky a plácačky jsou k ničemu. Mouchy se díky obyčejnému sáčku už ani nepřiblíží

Těžko najít dotěrnější hmyz, než jsou mouchy, které sedají na jídlo na lince, ale nedají pokoj ani při ležení v posteli. V letních měsících mouchy snadno vlétnou do místnosti a je doslova nadlidský úkol je vypudit nebo zabít. Běžně se proto v domácnostech vyskytují mucholapky, případně plácačky. Jak ale zbavit interiér much zcela bez práce a bez nutnosti jejich fyzické likvidace? Stačí použít trik se sáčkem s vodou a je po problému. Nevěříte?

Tiktoker potvrdil, že trik funguje

Každou chvilku sednou na něco jiného, nenechají nikoho odpočívat, číst nebo sledovat televizi, stále je slyšet jejich bzučení. Mouchy jsou odporné a leckoho vyvedou z míry, ale zabíjet je? To se nikomu nechce. Pohled na mucholapku po pár dnech je dosti odpudivý, jak je tedy vymýtit? Takovou otázku si položil též jeden z tiktokerů, který vyzkoušel metodu pomocí sáčku s vodou. Je účinná? Podle všeho mimořádně, protože se při provedeném testu několik hodin neobjevila moucha ani jediná.

Mohlo by vás zajímat:  Některé babské rady proti komárům nefungují, ale je i přírodní cesta prokázaná vědecky
Zdroj obrázku: Freepik

Už žádné mouchy v interiéru

Co je nutné udělat pro to, aby se mouchy vašemu domovu vyhnuly širokým obloukem? Vhodné je v okolí domu, na balkon nebo parapet pořídit aromatické rostliny, které tento hmyz odpuzují. Jedná se zejména o levanduli, mátu, bazalku nebo různé druhy kapradin. Na okna se mohou umístit i sklenice s pár kapkami vanilkového extraktu, éterického oleje nebo octa. Mechanicky lze zabránit vlétnutí těchto tvorů do nitra domácnosti pomocí sítí.

Efektivní metoda odpuzení much

Stále se objevují mouchy na oknech, na kuchyňské lince nebo na jídelním stole? Je čas na metodu vyzkoušenou mnoha uživateli internetu. Pro odpuzení much stačí jediné, naplnit pevný průhledný sáček obyčejnou vodou a postavit nebo pověsit do otevřených oken. Od zavěšení se neobjeví v domě ani jediná. Jak je to možné? Moucha má složené oko bez zornic, proto ji třpytivý sáček oslepí natolik, že nevlétne dovnitř. Pro zesílení účinku je možné na dno sáčku ještě přidat minci a do vody přidat sůl a pár kapek citronové šťávy.

Zdroj: https://tnfarmbureau.org/pennies-bags-water-make-flies-flee
Přidat na Seznam.cz