Beautiful Vibrant Color

Petúnie posílí domácí hnojivo z ovesných vloček

Velmi oblíbenou letničkou jsou petúnie, rostliny z čeledi lilkovitých. Vyznačují se nápadnými velkými a barevnými květy, kterými upoutají pozornost všech kolemjdoucích. Jsou ozdobou každé zahrady, terasy i balkonu. Pojďme se podívat na to, jak jim dopřát více živin a podpořit bohatost květenství.

Petúnie zahradní

Rod petúnie je velmi rozšířený v jižních oblastech Jižní Ameriky, a to zejména v jihobrazilské pampě. U nás je pěstována petúnie zahradní jako letnička. Vznikla křížením dvou původních jihoamerických druhů. Tato rostlina je poměrně nenáročná na pěstování, může růst v záhonech i v květináčích.

Mohlo by vás zajímat:  Jak pěstovat begonie

Květy petúnie mohou být jednobarevné, dvoubarevné, s plným květem i žíhané. Vynikají výraznou barevností. Nejoblíbenější barvou je ale růžová a červená, případně v kombinaci s bílou.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak pěstovat petunie zahradní

Petúnie má ráda světlé a slunné stanoviště. Platí přímá úměra. Čím více budou mít světla, tím lépe pokvetou. Když je ale necháte v polostínu, porostou i tam, jen musíte počítat s tím, že květenství nebude tak bohaté.

Petúnie je třeba chránit před silným deštěm a větrem, aby se neponičily jejich křehké stonky. Rostliny je nutné pravidelně zalévat, protože sucho jim nesvědčí. Voda ale nepatří na květy, pouze ke kořenům. A nejlepší je zalévat večer nebo ráno, nikdy ne v pravé poledne, abyste nespálili jejich listy.

Mohlo by vás zajímat:  Šupiny na interiérových rostlinách lze odstranit manuálně, ale také neobvyklým prostředkem

Připravte si levné domácí hnojivo

I petúnie potřebují pravidelné hnojení, které podpoří jejich růst a bohatou tvorbu květů. Lze ho připravit i doma z domácích prostředků. Výborně se pro tento účel hodí obyčejné ovesné vločky, které jsou bohaté na hořčík, draslík, vápník i fosfor, tedy živiny, jež prospějí také petúniím.

Ovesné vločky můžete rozemlít a posypat jimi zeminu, ve které petúnie rostou. Pak je jemně do půdy zapracujte. Nebo si připravte z ovesných vloček zálivku. Do kbelíku nasypete hrnek ovesných vloček a dva litry vody. Necháte odstát asi dva dny a pak vodu slijete. Pro zálivku petúnií je nutné roztok zředit vodou v poměru 1 : 2.

Zdroj: https://www.homesandgardens.com/gardens/oatmeal-fertilizer-for-plants, https://www.lovethegarden.com/uk-en/article/petunia
Přidat na Seznam.cz