Bunch Tomatoes Pot Old Wooden Black Background Side View

Pěstovat rajčata může úplně každý. Netradiční způsob v plastových lahvích zaujme svou jednoduchostí

Mít vlastní zahrádku a na ní si pěstovat zeleninu, to je dnes velmi častým požadavkem. Domácí zelenina je totiž to nejlepší, co můžete svému tělu dát. Dnes už si snadno můžete vypěstovat jahody nebo rajčata i na svém balkoně, nepotřebujete k tomu skoro žádný prostor. Ukážeme vám, jak rajčata pěstovat v plastových lahvích.

Opravdu není těžké mít vlastní rajčata

Chcete mít domácí rajčata, ale nevíte, jak na to? Poradíme vám způsob, jak mít domácí zeleninu, a přitom k tomu nevynaložit mnoho úsilí. Budete potřebovat jenom plastové lahve, sazenice a také trochu svého času. Potom už stačí jen zalévat, rajčata dát na slunné místo a čekat, až uvidíte první plody. Jak si rychle rajčata vypěstovat na malém prostoru?

Mohlo by vás zajímat:  Přestože prý nosí štěstí, doma je nikdo nechce. Na pavouky jde šikovně vyzrát

Rajčata je vhodné vysadit na začátku června. Díky tomu můžete mít rajčata během celého léta a bohatá úroda vám bude stačit na celou zimu. Můžete si udělat domácí kečup nebo si z rajčat připravit zeleninový salát. Abyste si rajčata zasadili, budete potřebovat plastové lahve. Sazenici si snadno připravíte z kupovaného rajčete, stačí vyjmout semínka, dát je na vlhkou vatu a počkat, až vyklíčí. Po dvou týdnech je můžete zasadit do lahví.

Zdroj obrázku: Freepik

Lahve si připravte a poté už jen sbírejte úrodu

Než začnete semínka sázet, musíte mít připravené lahve. Odřízněte z nich dno a vyložte vnitřní prostor alobalem. Na hrdlo nasypte půdu, dejte do ní sazenici a potom doplňte zeminou celou lahev. Udělejte si otvory v plastu na provázky, abyste lahve mohli pověsit, a dejte je na slunné místo. Zalévejte shora, čímž zajistíte, že rajčata nebudou přelitá – voda bude volně odtékat.

Mohlo by vás zajímat:  Dýně nesmí chybět v podzimní kuchyni. Svými jedinečnými vlastnostmi tělo perfektně připraví na zimní období

Navíc nebudou rostliny potřebovat ani žádné podpěry, protože je podpoří gravitace. Pěstováním v lahvích vzhůru nohama také zajistíte to, že budou rajčata rychleji dozrávat. Tím pádem budete mít větší úrodu. Domácí rajčata předčí chutí ta kupovaná.

Zdroj: https://www.thesimplethings.com/blog/upcycledhangingtomatoplanter
Přidat na Seznam.cz