Young Fresh Cucumber Seedling Grown Open Ground Cucumber Plantations Cultivation

Tajemství bohaté úrody okurek tkví v tom nejobyčejnějším, co jim lze dopřát

Voda je hlavní složkou okurek. Z tohoto důvodu potřebují často a hojně zalévat. Díky tomu budete mít velké a chutné okurky. A hlavně budete mít velkou úrodu. Příliš mnoho vody může vést ke vzniku houbových chorob, a proto musíte najít zlatou střední cestu, kterou půjdete. Rozdíly v zalévání existují také podle toho, kde okurky pěstujete. Čím a jak často okurky zalévat?

Zalévání okurek na klasickém záhonu

Pravidelné zalévání okurek vám zajistí bohatou úrodu. To je každému jasné. Ne každý ale ví, jak to udělat správně. Přílišná závlaha nebude nic dobrého, stejně jako nedostatek vody. Nejlepší je najít střední cestu, díky které budou mít okurky vždy vlhkou půdu, ale nebude přelitá. Nikdy nepoužívejte ledovou vodu. Vždy ji nechte odstát, aby okurky neutrpěly teplotní šok.

Mohlo by vás zajímat:  Ve stínu na zahradě poroste řada druhů zeleniny i některé bylinky

Při pěstování venku na záhonu se budete muset vždy řídit podle počasí a vývoje rostlin. Častá a mírná zálivka je pro okurky nejlepší. Jestli nebude teplota nad 27 stupni, stačí je zalévat každé dva dny. V případě velkého horka jim musíte dodat vodu každý den. Na jednu rostlinu byste měli vynaložit mezi 2 až 5 litry při každé zálivce. Nejvíce zalévejte po vysazení a plození okurek.

Zdroj obrázku: Pixabay

Zalévání okurek pod fólií nebo ve skleníku

Péče o okurky se v tomto případě trochu liší. Frekvenci závlahy byste měli přizpůsobit okolní teplotě a fázi růstu. Okurky ve skleníku nebo fóliovníku byste měli zalévat každé dva až tři dny ve chvíli, kdy nejvíce rostou. Vždy to udělejte ráno nebo večer. Na noc zavírejte dveře a pravidelně větrejte. Jedině tak se voda udrží v půdě déle a okurky budou mnohem lépe růst.

Mohlo by vás zajímat:  Rajčata můžete využít i jinak, než říká okolí. Ušetříte mnoho hodin práce

Na co při zalévání okurek nezapomínat?

Okurky mají kořenový systém na povrchu. To je klíčové pro zalévání rostlin, protože díky tomu okurky netrpí na hnilobu kořenů. Půda by měla být vždy trochu vlhká a nikdy rostlinám nenamáčejte listy. Půda kolem rostlin by měla být také neustále kyprá, takže ji nezapomínejte jednou za čas prokypřit, aby mohl správně cirkulovat vzduch.

Zdroj: https://www.homesteadgardenspa.com/blog/watering-cucumber-plants/
Přidat na Seznam.cz