Peroxid1

Peroxid vodíku pomůže také rostlinám. Podpoří jejich růst a ochrání je před škůdci

Peroxid vodíku známe všichni jako dezinfekční prostředek na rány nebo jako pomocníka při domácím úklidu. Jen malé procento lidí ví, že peroxid lze využít i pro interiérové a zahradní rostliny, kterým poskytne ochranu před škůdci a plísněmi.

Vlastnosti peroxidu

Peroxid je hojně využíván především v medicíně. A pokud si pokládáte otázku, v čem je peroxid jiný než voda, máme pro vás jednoduchou odpověď. Peroxid vodíku má přítomnost atomu kyslíku navíc, který se rychleji odpojuje. Takový lék je jistě obsahem každé lékárničky, především pokud máte malé děti. Peroxid má silně antibakteriální účinky a vlastnosti patřící do oxidantů. Je také dobrý k zastavení krvácení.

Mohlo by vás zajímat:  Plýtvání jídllem vyřeší správné uskladnění potravin. V lednici i spíži má vše své místo
Zdroj obrázku: Freepik

Jak funguje peroxid vodíku na rostlinách

Peroxid vodíku bude dokonale účinkovat jako ochrana rostlin před hmyzem a škůdci, kteří ničí rostliny. Zároveň bude peroxid vyživovat kořeny a díky svým antibakteriálním vlastnostem je ochrání před hnilobou. Dále dokáže zlepšit stav rostliny, která jeví začínající známky úhynu, podporuje růst nových pupenů a dodává jim kyslík. Díky tomuto přípravku porostou rostliny celkově rychleji. Doporučujeme pro podporu rostlin použít peroxid s tříprocentní koncentrací, který zakoupíte v každé lékárně, ale i v některých drogeriích. Je levný a nanejvýš účinný.

Mohlo by vás zajímat:  Kávová sedlina prospěje naší pleti i rostlinám na zahradě
Zdroj obrázku: Freepik

Jak připravit peroxid na použití pro rostliny

Použití je jednoduché, smíchejte peroxid s vlažnou vodou v poměru 1 : 4. Přichystanou tekutinou zalijte rostliny každé dva týdny. Dělejte tak do doby, než se rostlina uzdraví. Pokud jste si všimli, že vaše pokojové nebo venkovní rostliny zasáhli škůdci, smíchejte peroxid a vodu ve výše zmíněném poměru, přelijte ji do lahve s rozprašovačem a nastříkejte roztok na listy rostlin zespodu i shora. Pokud chcete použít peroxid za účelem ochrany, provádějte tak pouze v období aktivního růstu, což je od jara do podzimu.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/garden-how-to/soil-fertilizers/using-hydrogen-peroxide-in-garden.htm
Přidat na Seznam.cz