Various Palms Wicker Pots Wooden Floor Living Room

Pečujte správně o exotické rostliny během zimy

Exotické rostliny mohou do vašeho domova nebo zahrady přinést nádech tropů nebo jiných vzdálených míst. Zatímco se jim daří v teplém a mírném podnebí, během drsných zimních měsíců mohou čelit značným problémům. S náležitou péčí a pozorností však můžete svým exotickým rostlinám pomoci přečkat zimu a prospívat po celý rok.

Poznejte své exotické rostliny

Než se pustíte do zimní péče, je nezbytné porozumět specifickým potřebám vašich exotických rostlin. Různé druhy mohou mít různé teplotní tolerance, požadavky na světlo a potřebu vody. Prozkoumejte původ a vlastnosti každé rostliny, abyste zajistili nejvhodnější prostředí. Tyto znalosti budou neocenitelné při přípravě na zimní sezónu.

Mohlo by vás zajímat:  Je krásným doplňkem i čističkou vzduchu. Palma areka potěší všechny svou nenáročností

Upravte světlo a teplotu

Většina exotických rostlin je přizpůsobena teplým tropickým podmínkám. Jak se blíží zima, možná budete muset upravit světelné podmínky. Umístěte rostliny blízko oken orientovaných na jih, abyste zajistili maximální množství slunečního světla, nebo použijte pěstební světla k doplnění přirozeného světla. Nevystavujte je průvanu nebo extrémním teplotním výkyvům, protože to může rostliny stresovat.

Large Window With Sunny Light Green Palm Plant Summer Background
Zdroj obrázku: Freepik

Snižte zalévání

Během zimy mnoho exotických rostlin prochází obdobím vegetačního klidu, během kterého vyžadují méně vody. Přemokření může vést k hnilobě kořenů, proto nechte půdu mezi zálivkami mírně vyschnout. Použijte dobře odvodněnou směs, abyste zabránili podmáčení kořenů. Nezapomeňte zalévat u základny rostliny, vyhýbejte se listům a stonkům.

Mohlo by vás zajímat:  Supermarket? Ne, exotické plody můžete pěstovat i doma

Venkovní úkryt exotických rostlin

Pokud máte exotické rostliny venku, mohou potřebovat během zimy dodatečnou ochranu. Pokud je to možné, zvažte jejich přemístění dovnitř nebo vytvoření větrolamů a použití ochranných látek, které je ochrání před extrémním chladem. Mulčujte základnu rostlin, abyste pomohli izolovat jejich kořeny.

Hnojte střídmě

Během zimy exotické rostliny obvykle vyžadují méně hnojiv. Snižte frekvenci hnojení pomocí vyváženého, ve vodě rozpustného hnojiva s nižším obsahem dusíku. Dodržujte konkrétní doporučení rostliny pro hnojení, protože přehnojení jim může uškodit.

Zdroj: https://costafarms.com/blogs/get-growing/save-your-tropical-plants-in-winter
Přidat na Seznam.cz