Phalaenopsis Orchids Interior Houseplants Hobbies Flower Growing Lifestyle

Jarní hnojení orchidej povzbudí k bohatému kvetení. Domácí prostředky jí dodají vše potřebné

Správná péče o orchidej zahrnuje také používání vhodného hnojiva. Nejlepší období k hnojení je začátek jara. Naštěstí nemusíme ani navštěvovat specializované obchody a utrácet spoustu peněz na drahá hnojiva, můžeme si hnojivo vyrobit jednoduše doma.

Nejlepší čas

Příchod jara, tedy období od konce března až do začátku dubna, je nejvhodnější doba pro hnojení orchidejí. Jak jsme zmiňovali, není nutné kupovat speciální hnojiva, za která utratíme spoustu peněz, je dobré si připravit hnojivo doma. Příprava domácího hnojiva je velmi jednoduchá a postačí nám k tomu jen jedna surovina, kterou máme již určitě doma.

Mohlo by vás zajímat:  Pokojové rostliny opředené pověstí mohou přinést domů neštěstí

Většina domácích hnojiv se skládá ze surovin, které většinou skončí v koši. Jedním takovým hnojivem je kávová sedlina. Ta stále obsahuje velké množství živin, které dokážou rostlině pomoci s kvetením. Použít můžeme také česnek. Ten má navíc ochranné účinky, které zabrání útoku škůdců nebo různých chorob a plísní.

Zdroj obrázku: Freepik

Banánové hnojivo

Hnojivo, které je ideální pro orchidej, je to připravené z banánové slupky. Slupka obsahuje velké množství fosforu, vápníku a draslíku, které působí na orchidej jako léčivo. Pokud si chcete připravit takové hnojivo, stačí nakrájet slupky ze dvou banánů a zalít je vodou. Nejlepší je použít k tomu uzavíratelnou nádobu.

Mohlo by vás zajímat:  Pokojové rostliny vhodné do stínu: křídlový květ, africká fialka a konvalinka

Po 24 hodinách, nebo ještě lépe po dvou dnech hnojivo přeceďte, slupky vyhoďte a výslednou tekutinou zalijte květiny. Dobrou volbou je také práškové hnojivo. Jednoduše slupky od banánu vysušte na slunci nebo v sušičce a následně je rozemelte na prach. Do květináče nasypte jednu čajovou lžičku. Toto bude orchidejím stačit na měsíc. Jejich květy budou pak velké a krásné. Toto hnojivo bude dokonce fungovat i jako ochrana proti škůdcům.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/ornamental/flowers/orchids/tips-on-fertilizing-orchids.htm
Přidat na Seznam.cz