Grass 1326759 1920

Péče o trávník nekončí ani na podzim. Ta nejdůležitější naopak právě začíná

Aby váš trávník přežil zimu bez jakékoliv újmy, je třeba se věnovat jeho péči přes celý rok, zejména pak na podzim. Víte, jak správně pečovat o trávu na vaší zahradě? A jak ji připravit na první mrazíky?

Ještě předtím, než klesne teplota pod bod mrazu, je třeba věnovat čas trávníku a péči o něj. Tuto práci určitě neodkládejte, zejména proto, aby celá zahrada na jaře opět zezelenala. Zima není snadné období nejen pro venkovní rostliny, ale také pro trávník, který může hodně trpět. Abyste předešli možnému zamrznutí a následnému uschnutí trávy, je třeba mu věnovat pozornost v podzimních dnech.

Mohlo by vás zajímat:  Na jaře potřebuje trávník oživit. Prospěje mu pročištění a přihnojení
Zdroj obrázku: Freepik

Hnojení trávníku je důležité hlavně před zimou

V první řadě určitě věnujte pozornost samotnému hnojení trávy. Užíváte si poslední krásné dny na zahradě, kdy už je podzim viditelně tady, ale ještě můžete trávit celé dny venku? Pak je třeba věnovat čas přípravě na zimu. Hned jak shrabete spadané listí, zaměřte se na hnojení trávníku. Hnojení totiž perfektně zpevní celý trávník a nepropustí přicházející mrazíky dovnitř. Vhodným hnojením je to s obsahem draslíku a fosforu, díky těmto složkám tráva dostane odolnost a pomohou jí připravit se na nové povětrnostní podmínky.

Mohlo by vás zajímat:  Netradiční hnojiva dodají trávníku všechny potřebné živiny. V létě vás potěší hustě zelený koberec

Naopak není vhodné používat stejné hnojivo jako na jaře. Oproti tomu podzimnímu s obsahem fosforu a draslíku je totiž v jarním hnojivu obsaženo hodně dusíku. Ten před zimou trávníku rozhodně nepomáhá.

Zdroj obrázku: Pixabay

Nezapomeňte na sekání trávy ani na podzim

Pokud si myslíte, že není třeba sekat trávník před zimou, jelikož to v očích mnoha zahradníků nemá cenu, mýlíte se. Právě na podzim v těch hezčích dnech je dobré trávu ještě zastřihnout, aby nebyla příliš vysoká a naopak měla ideální výšku pro přicházející sníh a mrazivé podmínky. Nesekejte trávu však příliš často, neroste tak rychle jako v letních dnech. Stačí, když ji posekáte jednou za dva týdny, než přijdou první mrazy.

Přidat na Seznam.cz