Close Up Fresh Spring Green Grass With Bokeh Dew Drop Sunlight Background

U sousedů nemusí být trávník zelenější. Postarejte se o svůj tak, aby vypadal jako nový

Trávník by měl vypadat tak, aby ve vás evokoval pocit, že si na něj můžete lehnout a bude vám příjemně. Jestli nevypadá vábně, je žlutý nebo na něm jsou skvrny, musíte trávník obnovit, aby znovu působil jako nově vysázený. Jak toho docílit?

Trávník se nejčastěji obnovuje v jarních měsících

Jaro je ideálním obdobím, kdy byste se měli pustit do trávníku a jeho obnovy. Po zimě bude velmi poškozený, těžký sníh, déšť a sůl zanechá stopy. Z míst, kde byla dříve tráva, možná zbydou jen suché skvrny. Pokud se tak stane, odstraňte i zbytky trávy, abyste na místě mohli vysadit novou. Půdu protřepejte, posypte ji hnojivem a zasejte semena trávy – dbejte na to, aby to byla semena stejná, jako máte zbytek trávníku.

Mohlo by vás zajímat:  Spadané listí trávníku nesvědčí. Pravidelné hrabání mu prospěje
Zdroj obrázku: Pixabay

Semena následně zasypte zeminou ve výšce asi 1 centimetr a podupte – můžete použít váleček nebo se projít po prkně, které dejte na zem. Následně použijte postřikovač k zalévání. Dejte ale pozor, protože silný proud by semena mohl vyplavit ze země a trávníku byste naopak uškodili. Po trávě nechoďte, dokud nebude dostatečně vysoká. Mohli byste způsobit, že tráva nebude růst rovnoměrně.

Klíčení semen urychlíte zakrytím, nezapomeňte zalévat

Semena a jejich růst můžete podpořit tím, že je zakryjete agrotextilií a budete trávník denně zalévat. První sečení si můžete naplánovat již tři týdny po setí. Sekejte pravidelně, nejlépe brzy ráno nebo večer. Jestli máte trávník na slunci, budete muset sekat častěji, protože tráva bude rychleji růst. Trávník sekejte do třetiny jeho délky a pravidelně ho zalévejte.

Mohlo by vás zajímat:  Že je u sousedů tráva vždycky zelenější, už platit nemusí. Vytvořte si dokonalý trávník
Zdroj obrázku: Freepik

I v trávníku najdete různé druhy plevele a jiných rostlin, které tam nemají co dělat. Plevel odstraňte pomocí nože, kterým ho ořízněte, zbytek půdy posypte solí a na stejném místě už by se plevel neměl objevit. I trávník byste měli pravidelně hnojit, aby byla tráva krásně zelená a trávník byl příjemný na pohled. Existují trávníková hnojiva, díky kterým budete mít ulehčenou práci.

Zdroj: https://www.gardenersworld.com/plants/top-lawn-care-tips/
Přidat na Seznam.cz