Close Up Hot Red Chilean Pepper

Papriky patří do jídelníčku každý den. Předejdou zákeřné nemoci a každá barva má co nabídnout

Paprika patří mezi oblíbenou zeleninu především u dětí. Nepohrdnou jí ani dospělí, protože se dá použít na mnoho způsobů. Můžete ji upéct, sníst syrovou, ugrilovat nebo přidat do salátů. Můžete si vybrat mezi mnoha druhy papriky podle své chuti. Proč je dobré papriku zařadit do svého jídelníčku?

Papriky jsou sladké a křupavé, můžete je i naplnit

Paprika je velmi známá zelenina, kterou si můžete připravit podle libosti. Je zdravá a dostupná po celý rok. Papriky jsou v kurzu po celou letní sezonu, proto se nebojte je používat často. Existuje mnoho důvodů, proč si papriku pravidelně dopřávat. Je nejen plná vitaminů, ale také dalších látek, které jsou prospěšné pro naše tělo. Papriku by měli konzumovat hlavně lidé, kteří chtějí zhubnout.

Mohlo by vás zajímat:  Jak pěstovat křen

Nemá totiž skoro žádné kalorie, obsahuje ale hodně vody, vitaminů a minerálů. Je také plná vlákniny, která zaručuje hladkou činnost střev a zrychluje metabolismus. V podzimních měsících je vhodné se na papriku zaměřit. Pomáhá při posilování imunity a to hlavně díky vitaminu C, kterého je plná. Dokonce se objevily informace, že díky paprikám můžete snížit riziko Parkinsonovy choroby. Dejte si také rajčata, brambory nebo lilek.

Zdroj obrázku: Freepik

Zvolte si barvu podle momentální potřeby

Pravidelnou konzumací paprik si zajistíte správnou hladinu cholesterolu, zlepšíte si také činnost oběhového systému. Nedostatek železa už vás rozhodně trápit nebude, pokud papriku budete jíst denně. Je také důležité, jakou má paprika barvu. Ač se to na první pohled zdá jako nepodstatná věc, můžete tím ovlivnit různé funkce ve svém těle. Samozřejmě se jedná o pozitivní změny.

Mohlo by vás zajímat:  Jak pěstovat brambory

Červená paprika pomůže zlepšit stav pokožky a vašich vlasů, pokud máte rádi žlutou, dostanete do svého těla dostatek kyseliny listové, která je důležitá především pro ženy, které chtějí otěhotnět nebo jsou již na začátku těhotenství. I zelená paprika obsahuje tuto kyselinu, pravdou ale je, že zůstává jako poslední v oblíbenosti barev.

Zdroj: https://www.webmd.com/food-recipes/ss/slideshow-foods-hot-peppers-benefits
Přidat na Seznam.cz