Vertical Gardening Harmony With Nature

Díky kvalitnímu hnojivu budou rostliny stále krásně růst. Skvěle poslouží také domácí prostředky

Jak můžete rostlinám pomoci v růstu? Jestli máte doma malou džungli, můžete použít například domácí hnojiva. Ta se skládají především z potravin a surovin, které najdete doma. Zkuste přírodní hnojiva, která jsou snadno dostupná a všem rostlinám dodají veškeré živiny, které k růstu potřebují.

Jaké suroviny můžete použít ke hnojení?

Jedním z hnojiv, která můžete bezpečně použít, je káva. Milovníci tohoto moku určitě také vědí, že kávová sedlina se může usušit a poté použít jako hnojivo nejen pro pokojové, ale také zahradní rostliny. Káva, která není rozpustná, bude ideálním prostředkem. Jestli ji pijete bez mléka a cukru, můžete ji pak použít ke hnojení. Acidofilní rostliny budou nadšené.

Mohlo by vás zajímat:  Jak na pěstování levandule?

Dalším prostředkem mohou být čajové sáčky. Používá se hlavně černý čaj, který je hořký, ale zároveň nebude silný. Můžete použít zbytky čajového nálevu, ale nejlepší bude sedlina, kterou sesbíráte ze dna konvice. Díky čaji budu kořeny lépe okysličené a rostlinám se povede mnohem lépe.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste česnek nebo obyčejný aspirin

Mezi další prostředky, které můžete použít jako hnojivo, patří česnek nebo aspirin. První jmenovaný máte určitě doma. Díky česneku budou rostliny lépe chráněny před škůdci a jinými chorobami. Pokud máte doma rostlinu, na kterou jste zapomněli, do půdy k ní zasaďte několik stroužků. Jestli jsou nemocné rostliny okolo, budou květině stačit k ochraně jen slupky.

Mohlo by vás zajímat:  Jsou známé ale lidé netuší, že se těmto rostlinám daří víc ve stínu než na slunci

Aspirin zase rostliny a květiny posílí. Přes podzim a zimní měsíce můžete aspirin rozpustit v zálivce každých 4–5 týdnů. Díky tomu budou rostliny zdravé. Stačí jedna tableta na litr vody. Aspirin můžete použít také na řezané rostliny, které máte ve váze. I tady stačí tabletu rozpustit a květiny vydrží mnohem déle čerstvé. Kromě přírodních metod samozřejmě můžete použít i hnojiva, která koupíte v obchodech. Jsou ale o něco dražší a každá rostlina bude potřebovat svůj druh.

Zdroj: https://www.nbcnews.com/better/lifestyle/how-keep-your-indoor-plants-alive-ncna1073646
Přidat na Seznam.cz