Cozy Composition With Aroma Diffuser Candles Home Interior

Konec zápachu v domácnosti: pravidelný úklid a domácí triky osvěží každý interiér

Na zápach, který se vznáší v bytě nebo kanceláři, má vliv mnoho faktorů. Nadměrné čištění někdy problémy ještě zhoršuje. Jak se potíží zbavit? Obejdete se bez drahých čisticích prostředků. Pomůže třeba mletá káva nebo sáček čaje.

Účinný čisticí prostředek

Proti zatuchlině je důležité často větrat. Chcete-li se zbavit zápachu, utírejte pravidelně prach, a to nejenom na místech, kde je vidět na první pohled. Pořiďte si k tomu účelu hadřík z mikrovlákna, potom se obejdete bez saponátů. Myjte pravidelně podlahy. Účinný a ekologický čisticí prostředek si připravíte smícháním octa s vodou a roztok doplníte o pár kapek esenciálního oleje.

Mohlo by vás zajímat:  Správně vybrané hnojivo udrží domácí rostliny spokojené, odvděčí se krásnými květy i bujným růstem
Zdroj obrázku: Freepik

Vymývejte odtok dřezu

Nepomůže-li důkladné vysátí místností, je možné, že nepříjemný pach pronikl do nábytku. Osvěžte proto čalounění, použijte i vysavače s vodními filtry. Zkontrolujte stav záclon a závěsů, prach, který se v nich hromadí, zhoršuje kvalitu vzduchu. Vaření způsobuje, že kuchyň voní po jídle. Občas něco pokazíte a cítíte spáleninu. Proto při každé přípravě jídla zapínejte digestoř a vypněte ji půl hodiny po skončení vaření. V kuchyni dodržujte hygienu. Místem, kde se vytváří zápach, je odtok ve dřezu. Zalijte ho proto denně vařící vodou, octem nebo čističem odtoků.

Mohlo by vás zajímat:  Motýli jsou pro zahradu velkými pomocníky. Přilákat je můžeme vybranými rostlinami

Domácí osvěžovač vzduchu

K neutralizaci nežádoucích pachů v uzavřených prostorách, jako jsou zásuvky nebo skříňky, pomůžou sáčky s mletou kávou. Vyplatí se ji často měnit za čerstvou. Podobně fungují i čajové sáčky (uvařené a usušené), sušený tymián nebo jedlá soda, která se hodí i k osvěžení čalounění a koberců. Prášek nasypte na látku a vetřete do ní. Po 10 minutách důkladně vysajte. Když na jedlou sodu nakapete esenciální olej, máte osvěžovač vzduchu. Soda pohltí pachy, olej dodá vůni. Vyrobit si můžete i sprej. Do rozprašovače vlijte necelou sklenici vody, přidejte pár lžic lihu a 12 kapek esenciálního oleje. Vše protřepejte.

Zdroj: https://www.almanac.com/how-get-rid-bad-smells
Přidat na Seznam.cz