House Plants Modern Stylish Container Cement Floor White Roomair Purify With Monsteraphilodendron Selloum Cactusaroid Palmzamioculcas Zamifoliaficus Lyrataspotted Betelsnake Plant

Malý průvodce péčí o pokojové rostliny: ke spokojenosti potřebují jen trochu pozornosti

Rostliny v květináčích jsou krásným dekorativním prvkem v interiéru i v zahradách, ale také přirozenou čističkou vzduchu. Aby mohly dobře vykonávat své funkce, musí o ně být náležitě postaráno a musí se o ně pečovat. Každá rostlina je však jiná. Jinou péči bude vyžadovat orchidej, jinou kaktus nebo aloe vera. Jestli si nejste jistí, jak se o své oblíbené krásky v květináčích starat, připravili jsme pro vás tohoto mini průvodce péče o oblíbené rostliny v květináčích.

Orchideje

Začněme s orchidejemi, protože se díky své kráse staly v posledních letech velmi populárními. Orchidej je nepochybně jedinečná květina a mělo by se s ní také zacházet výjimečným způsobem. Při péči o orchideje je třeba dodržovat několik základních pravidel:

  1. Orchideje mají rády osvětlená místa, ale ne nutně slunné prostory.
  2. Nejlépe porostou, když je umístíte na východní nebo západní okno při teplotě kolem 25 ºC a vysoké vlhkosti vzduchu.
  3. A zalévání? S vodou to nepřehánějte, zalévejte až tehdy, pokud už je hlína jen vlhká.
Mohlo by vás zajímat:  Otravný hmyz ze zahrady vyžene vůně bylin, speciální postřik nebo cibule
Zdroj obrázku: Freepik

Kaktusy

Kaktusy jsou také velmi oblíbené rostliny, které mají své věrné fanoušky. Patří do rodu sukulentů, tj. rostlin, které dokáží akumulovat vodu. Sukulenty se cítí dobře i ve stísněných prostorách. Snášejí horké i deštivé dny. Je to tedy rostlina, o niž nemusíte přehnaně pečovat. Nejdůležitějším pravidlem při péči o kaktusy a další sukulenty je, že spíše snesou sucho než přelití. Měli byste se toho držet. Některé vyžadují hnojení, které by mělo probíhat na jaře a na podzim.

Mohlo by vás zajímat:  Majitelé zahradních bazénů mají osvědčené triky, jak zvládnout letošní sezonu bez zelenání vody

Palmy

Palmovým rostlinám by měl být poskytnut především vlhký vzduch. Nevyžadují časté zalévání, spíše naopak. Zaléváme je maximálně 2× týdně trochou vody, pravidelně jim omývejte listy vlhkým hadříkem. Pokud pěstujete palmu v interiéru, místnost, ve které roste, pravidelně větrejte. Palmy dobře prospívají i venku, ale pouze pokud není příliš horko nebo naopak zima.

Zdroj obrázku: Pixabay

Kapradiny a popínavé rostliny

Kapradiny rostou nejlépe v mírně zatemněné místnosti, takže by neměly být vystaveny slunečnímu záření. Vyžadují časté zalévání, protože jejich listy vydávají hodně vody. Kapradina nesmí za žádných okolností vyschnout. Je dobré ji občas pokropit, aby se umyly a zvlhčily její listy. Kapradinám se nejlépe daří při pokojové teplotě, nemají rády chlad a vítr, proto je umístěte dál od okna.

Zdroj: https://www.realsimple.com/home-organizing/how-to-care-for-potted-plants
Přidat na Seznam.cz