Red Mittagsblume 54319 1920

Oživit domov je hračka, stačí pár květináčů a nádherné, přitom nenáročné rostliny

Chcete oživit interiér ve vašem bytě? Vsaďte na originální rostliny v květináčích, které vnuknou domovu novou tvář, zlepší náladu a čistí vzduch. Pro zútulnění domova není důležitý jen výběr vzhledných květináčů a jejich správné zasazení, ale klíčový je hlavně výběr správných rostlin. Po jakých rostlinkách tedy sáhnout v případě, že chcete zvelebit svůj domov a nejste zrovna zahradnický mág? 

Delsoperma echinatum

Delosperma je také označována jako „ledová rostlina,“ díky svým masitým listům intenzivní zelené barvy, na kterých rostou krémové vlasy. Budí tak dojem, že je květina pokryta mrazem. Tato rostlina rychle roste a na jaře se na ní objevují malé žluté květy. Delosperma miluje slunečná místa, propustnou půdu a přiměřené zalévání.

Mohlo by vás zajímat:  Sukulenty vydrží bez vody i měsíc, zásadní je pro ně teplota a dostatek světla

Maranta alias modlivka

Modlivka se chlubí velkými sametovými listy s výrazným oranžovo-červeným středem. Tyto listy se po setmění kroutí, čehož si lze všimnout pouhým okem. Maranta má ráda mírně stinná místa, stejně jako teplý a vlhký vzduch. V zimě je třeba zalévat Modlivku jednou za dva týdny, v létě pak mnohem častěji.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Pilea peperomioides

Tato módní květina vypadá skvěle na okenních parapetech, komodách a regálech. Vyznačuje se dokonale kulatými, lesklými listy různých velikostí, které se podobají mincím. Pilea patří mezi „palební rostliny,“ které hází semena na dlouhé vzdálenosti. Pilea se pěstuje snadno – má ráda jasné světlo a mírně vlhký substrát.

Mohlo by vás zajímat:  Majestátní monstera se stále těší velké oblibě. Úctyhodné velikosti dosáhne i bez náročné péče

Begonie korálová 

Tato rostlina roku 2019 se pyšní velkými listy, které mají červený spodek a bílé žíhání na vrchní straně. Begonie má ráda jasná místa a netoleruje příliš hojné zalévání nebo kropení listů. Je také citlivá na příliš vysoké teploty (ideální je 18-20 stupňů Celsia).

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Monstera skvostná

Tato velká rostlina vypadá skvěle v prostorných interiérech. Vyznačuje se krásnými, vyříznutými a intenzivně zelenými listy. Rostlina dosahuje až třímetrové výšky a je snadná na pěstování. Má rád stinná místa, průměrné teploty a mírné zalévání. 

Přidat na Seznam.cz