Closeup Shot Insect Fly Resting Leaf

Ovocné mušky lze lapit do pasti, jejich přítomnosti předejde správná prevence

Octomilky mohou být v domácnosti nepříjemnou záležitostí. Tento drobný hmyz je přitahován vůní zralého nebo kvasícího ovoce a může se rychle množit, pokud se proti němu rychle nezakročí. Naštěstí existuje několik domácích prostředků, které vám pomohou se octomilek zbavit a zabránit jejich návratu.

Jak se zbavit octomilek

Jednou z nejúčinnějších a nejjednodušších metod, jak se octomilek zbavit, je vyrobit past s jablečným octem. Naplňte malou misku nebo sklenici jablečným octem a přidejte kapku saponátu. Prostředek na nádobí pomáhá rozbít povrchové napětí octa, což způsobí, že se mouchy potopí a už se nebudou schopny vynořit. Zakryjte misku nebo sklenici plastovou fólií a propíchněte do ní několik malých otvorů v horní části. Umístěte past blízko zdroje zamoření a nechte ji působit přes noc. Opakujte podle potřeby, dokud octové mušky zcela nezmizí.

Mohlo by vás zajímat:  Bříza na tři dny propůjčí svou sílu. Bolest zmizí a tělu se konečně uleví

Některé éterické oleje mohou pomoci odpuzovat octomilky. Přidejte několik kapek esenciálního oleje z máty peprné, eukalyptu nebo citronové trávy do rozprašovací lahvičky naplněné vodou a nastříkejte hotovou směs na povrchy, kde se mušky vyskytují. Můžete také nakapat trochu esenciálního oleje na vatový tampon a umístit jej poblíž zdroje napadení.

Zdroj obrázku: Freepik

Co dělat, aby se znovu neobjevily

  • Správně skladujte ovoce: Nejlepší způsob, jak zabránit navrácení octomilek, je správně skladovat ovoce. Uchovávejte zralé nebo přezrálé ovoce v chladničce nebo v uzavřené nádobě, pokud je ponecháno na kuchyňské lince.
  • Odstraňte rozlité tekutiny: Okamžitě ukliďte všechny rozlité tekutiny nebo drobky, zejména ty obsahující cukr. Octomilky totiž přitahují sladké vůně, takže udržování čistých a suchých povrchů může pomoci předcházet zamoření.
  • Zakryjte odpadky: Ujistěte se, že jste zakryli všechny odpadkové koše a veškerý potravinový odpad okamžitě likvidujte. Octomilky jsou přitahovány rozkládající se organickou hmotou, takže zakrytím odpadků můžete zabránit tomu, aby byly přitahovány k vám domů.
  • Vyčistěte odtoky: V odtocích se mohou octomilky množit, proto je důležité je udržovat čisté. Smíchejte stejné díly jedlé sody a octa a nalijte do odpadu. Nechte působit 15 minut a poté propláchněte odtok horkou vodou. To pomůže odstranit jakékoli nahromadění nečistot, které by mohlo octomilky přitahovat.
Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/tips/a25042/how-to-kill-fruit-flies/
Přidat na Seznam.cz