Christmas Tree With Red Ball Ornament Decoration Sparkle Light Christmas New Year Holiday Background Vintage Color Tone

Bez stromečku nejsou pravé Vánoce. Vyberte si ten nejlepší, který bude dělat radost několik týdnů

Vánoce bez stromečku si neumí moc lidí představit. Někdo si koupí živý stromek, jiný má umělý. Někdo si ho postaví doprostřed pokoje jako ozdobu, ale někomu stačí pouze maličký na stolek. Pokud se rozhodnete pro živou variantu, musíte koukat na některé faktory, které mohou ovlivnit jeho zdraví. Na co se při výběru vánočního stromku koukat?

Umělý stromek může být napuštěný různými látkami

Pokud se rozhodnete pro umělý stromek, bude nutné se dívat na to, z jakého materiálu je vyrobený. Většinou se dělá z ropy nebo plynu a může vypouštět oxid uhličitý. Jeho distribuce závisí nejen na materiálu, ze kterého je vyrobený, ale trvá i stovky let, než se stromek poté rozloží. Při jeho spalování se uvolňují škodlivé látky. Na druhou stranu vám může sloužit desítky let a jeho koupí můžete ušetřit spoustu peněz.

Mohlo by vás zajímat:  Banánovou slupku většina vyhazuje pryč. Málokdo totiž ví, že ji lze také sníst

Jestli ale milujete vůni pravého jehličí, rozhodně vám doma nesmí chybět živý vánoční stromek. Nejlepší seženete takové, které se pěstují na speciálních plantážích a jsou šetrné k životnímu prostředí. Měli byste od prodejce dostat potvrzení o legálnosti původu stromu. Přírodní stromek by se měl po několika měsících sám rozložit.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak vytvořit stromku vhodné podmínky?

Vánoční stromek by doma měl stát asi 2–4 týdny podle toho, jak kdo moc spěchá s jeho ozdobením. Někteří se z něj chtějí těšit dlouho, takže si ho postaví už první adventní víkend. Někomu stačí ho ozdobit na Štědrý den a po novém roce už ho má na balkoně. Ať se rozhodnete pro jakoukoli variantu, musíte o stromek pečovat, aby na něm dlouho vydrželo jehličí a aby byl pořád v kondici.

Mohlo by vás zajímat:  Krásnou zahradní dlažbu dokonale zkazí prorůstající mech. Nebojte se na něj vytasit tajnou zbraň

Kupte si stromek a nechte si ho několik dní na balkoně. V místnosti, kde bude stromek stát, by teplota neměla přesáhnout 20 stupňů. Kamna nebo radiátory – k jejich dosahu stromek nesmí přijít, jinak brzy opadá. Zalévejte ho nejlépe vlažnou vodou, abyste ho otužili, můžete ho ještě předtím postavit do kbelíku s teplovou vodou. Poté už záleží jen na vás, jak si ho ozdobíte.

Zdroj: https://www.realhomes.com/news/how-to-choose-a-christmas-tree
Přidat na Seznam.cz