Purple Phalaenopsis Orchid Flower

Orchideji trocha pikantnosti prospěje. Bude dobře růst a brzy se obalí novými květy

Patří mezi nejpopulárnější hrnkové rostliny, kterými se zdobí interiéry, ale slouží i jako univerzální dárky, protože se jimi obdarovávají ženy při různých příležitostech. Orchideje jsou krásky, které nemají konkurenci. Zdobí parapety rodinných domů a těší oči obyvatel i návštěvníků, musí se ale o ně řádně pečovat a nastavit jim podmínky pro to, aby mohly bujně růst. Co orchideje potřebují a jak se musí přihnojovat?

Potřebují dostatek světla a ideální vlhkost

Těžko najít krásnější rostlinu, která se hodí pro pěstování v interiérech. Má nepřekonatelný vzhled a péče o tento druh rostlin není náročná, přesto orchideje potřebují zajistit podmínky pro svůj rozvoj. Roli hraje umístění, protože se musí zajistit dostatek světla. Orchideje mají rády měkké světlo, proto se hodí na východní parapety. Oproti obecnému mínění nesnesou přímé sluneční paprsky a nedaří se jim na jižně směřovaných oknech. Orchidejím se daří ve vlhkém prostředí, což pramení z toho, že jsou původem z tropických pralesů.

Mohlo by vás zajímat:  Dlouhodobě přelité rostliny trpí a začnou hnít, rychlý zásah je může zachránit
Zdroj obrázku: Freepik

Pozor na slunce i na mráz

Slouží jako dekorace, proto bývají orchideje umísťovány přímo na okna. Blízkost skla jim nesvědčí, protože v létě je mohou spálit sluneční paprsky, v zimě naopak mráz. Problematický může být též průvan, který se v okolí oken vyskytuje. Pozor je třeba dát při větrání, aby rostliny takzvaně neofoukly, květy mohou seschnout a uvadnout. Potíže mohou nastat rovněž při častém stěhování, protože tyto rostliny preferují neměnnost a stabilní teploty.

Pravidelná zálivka a přihnojování

Orchideje pocházejí z teplého a vlhkého prostředí deštných pralesů, rostou v korunách stromů jako epifyty. Z toho důvodu se doporučuje zalévat orchideje spodem namočením do nádoby s vodou asi na 20 minut, přičemž kořeny se musí nechat následně odkapat. Listy ocení zvlhčování pomocí rozprašovače. A jak podpořit růst a kvetení? Pomůže sušený česnek, který má fungicidní a baktericidní účinky. Lžička česneku se vsype do vody a po rozpuštění se tímto roztokem rostlina zalévá. Sušený česnek se může též aplikovat přímo do květníku ke kořenům.

Zdroj: https://gardentipz.com/2018/09/27/garlic-solution-to-trigger-a-new-blooming-in-orchids/
Přidat na Seznam.cz